Bitcoin.com Beklenen Adımı Attı

Cointelegraph’ın haberine göre, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili habercilik hizmeti veren Bitcoin.com yaptığı son açıklamayla kendine ait kripto para borsası başlatacağını açıkladı.

Bitcoin.com’un 2 Eylül’de yaptığı açıklamalara göre yeni platformda Litecoin, Ripple, Tron, Zcash, Stellar ve EOS gibi popüler kripto paralarıyla işlemler gerçekleştirmeye yarayacak işlem çiftleri olacak. Bunun yanında yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Exchange.Bitcoin.com, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Bitcoin Core (BTC) ve Tether (USDT) gibi temel para birimlerinde piyasalara sahip olacak.

Amaç Yükselmek

Bitcoin.com’un piyasaya süreceği borsanın genel müdürü Danish Chaudhry konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, platformun “temelde hizmet vererek Coinbase ve Binance gibi daha büyük, daha yerleşik borsalarla rekabet etmesini umduğunu” dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin.com, sektördeki en güvenilir markalardan biridir.

Öte yandan Bitcoin.com yeni kullanıcıları platforma çekmek için bazı sürprizler ve promosyonlar da sunacağını belirtiyor. Örneğin, önümüzdeki üç ay boyunca açılan yeni hesapların %0.3 gibi düşük bir işlem ücretinden faydalanacağının sözü veriliyor.

Değişim Zamanı

Bunların yanında daha önce paylaşılan haberlere göre Roger Ver’in görevden ayrılmasının ardından Bitcoin.com, Stefan Rust’ı şirketin yeni genel müdürü olarak atadı. Ancak Ver tamamen şirketten ayrılmış da değil. Yalnızca artık yöneticilik görevini yürütmeyecek. Ayrıca Ver’in Bitcoin’den ziyade daha çok Bitcoin Cash’i desteklediği ve bunun adına çalışmalar yürüttüğü de biliniyor…

Bunların yanında Bitcoin.com’un kullanıcıları için bir cüzdan servisi sunduğu da biliniyor. Ayrıca Bitcoin.com, Eylülü ayında kripto para borsası adına adımlar atacağını sinyallerini geçtiğimiz ayın başında vermişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Burger King Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Sonrakini Oku

Japonya Teknoloji konusunda Dünya Lideri Olmak İstiyor

Bir Cevap Yazın