“Bitcoin Büyük Bir Geleceğe Sahip”

Amerika Başkanı Donald Trump’ın bir kripto para sever olmadığını artık herkes biliyor. Ancak bu durum Trump’ın eski danışmanının lider kripto para Bitcoin’i desteklemesine engel değil…

Bitcoinist’in haberine göre Beyaz Saray’daki ilk yedi ayında Trump’ın baş stratejisti olan Steve Bannon, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin büyük bir geleceği olduğunu düşünüyor.

“Kripto Para Aldım”

CNBC’nin Squawk Box programı esnasında verdiği bir röportajda kripto paralarla ilgili düşüncelerini dile getiren Bannon, 2018 yılında yaşanan düşüş sırasında kripto para aldığını dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Özellikle bu küresel popülist başkaldırıda ilerlemenin çok büyük bir parçası olacaklarına inanıyorum.

Bunun yanında popülizm birçok politik düşünce kuruluşuna göre, demokraside yer alan sıradan insanların kazanılmış haklara karşı tavrının nedenini tanımlar. 2008 mali krizinin ardından ortaya çıkan Bitcoin de uzun süre bağımsız bir para birimi olarak tanımlandı. Bu aşamada topluluk yeni Bitcoin’ler üretmek, işlemleri onaylamak ve işlemlerin tamamını bir daha değiştirilemeyecek şekilde Blockhain’e kaydetmek için adeta el ele verdi.

Öte yandan Bannon “kripto devrimi” olarak nitelendirdiği Bitcoin’i daha önce de sevdiğini dile getirmişti. Bannon Temmuz 2018’de yaptığı açıklamalarda da Bitcoin sahibi olduğunu ifade etmişti. Ayrıca eski danışman yaptığı açıklamalarda, “Kripto paralar gelecek demek” ifadelerini kullanmıştı.

Farklı Görüşler

Bununla beraber Bannon, Amerika ve Çin arasındaki ticaret savaşları hakkında da yorumlar yaptı. Bannon, Libra’nın bu konuda bir cevap olabileceğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

İnsanlar Çin’in ve üçüncü dünya ülkelerinin küresel hakimiyet kazanmaya çalışma konusunda nasıl ödeme sistemleri ortaya koyduklarıyla ve doların nasıl bunun dışında kalacağıyla yüzleşmek zorundalar.

Bannon’ın bu görüşleri Amerika Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’in sözleriyle oldukça büyük farklılık gösteriyor. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter CEO’su: “Seni Seviyoruz Bitcoin”

Sonrakini Oku

Bitcoin Vs. Altcoin’ler: Hangisi Daha Çok Kazandırıyor?

Bir Cevap Yazın