Bitcoin Bu Borsada 6.500 Dolardan Satıldı!

Tayland merkezli bir kripto para borsası olan BX Thailand bugün yaptığı bir duyuru ile bundan sonra hizmet vermeyeceğini ve kepenk kapatmaya gittiğini açıkladı. Bitcoin Co.Ltd isimli bir şirket tarafından işletilen borsa, geçtiğimiz beş yıl boyunca Tayland içerisinde önemli bir yer kazanmıştı.

Borsanın internet sitesinden yapılan duyuruya göre ise borsa Tayland’ın finansal regülatörü tarafından verilen Dijital Varlık Borsası lisansını 2020 yılı için almayı başaramadı. Yayınlanan basın açıklamasında kullanıcılara 2019 yılının Kasım ayından önce borsadaki bütün varlıklarını çekmeleri tavsiye edildi ve borsa Kasım ayından sonra sadece sorun yaşayan kullanıcıların sorunlarını çözmek için internet sitesini aktif tutacağını vurguladı.

İndirimli Fiyattan Bitcoin

Borsadaki alım satım işlemlerinin ise 30 Eylül tarihinden itibaren durdurulacağı ve bütün para yatırma işlemlerinin de bu haftadan itibaren kapatılacağı açıklaması yapıldı.

Buraya kadar her şey normal bir kripto para borsası kapanma prosedürü gibi gözükürken, ilginç olay aslında borsanın kapanış haberini vermesinden sonra emir defterlerinde görülen fiyatlar oldu.

Jon Russel’ın aktardığı bilgiye göre Bitcoin ilgili borsada 6.500 dolara kadar düştü ve bu haberin yazıldığı an itibariyle de 8.800 dolar seviyelerinden alıcı bulmakta.

BX Thailand’dan bir ay önce ise Cryptokart isimli bir kripto para borsası hizmetlerini durdurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Arjantinlilerin Bitcoin’e İlgisi Artıyor

Sonrakini Oku

Bitcoin, Arjantin’de $1.000 Yüksekten İşlem Görüyor!

Bir Cevap Yazın