Bitcoin (BTC) Yüzünden Her Şeyini Kaybeden Adam, Kızını Öldürüp İntihar Etti

Çin, Bitcoin (BTC) yatırımcıları ve madencileri ile ünlü bir ülke. Ancak geçtiğimiz aylarda Çin içerisinde bu ünün kötü yanlarını da ortaya koyan oldukça trajik bir olay yaşandı. Colin Wu tarafından aktarılan bilgilere göre milyonlarca dolarlık BTC yatırımını kaybeden bir adam, 3 yaşındaki kızını öldürüp, bunun devamında eşi ile birlikte intihara teşebbüs etti.

4 Milyon Dolarlık Bitcoin Kaybı, Her Şeyi Bitirdi

Söz konusu olay mahkeme evraklarında ve bir yayıncının çektiği videoda da anlatılıyor Colin Wu’nun yayınladığı bilgilere göre ise büyük kayıp yaşayan adamın adı Zhengdawei olarak bilinmekte. Zhengdawei, yaklaşık olarak 4 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını kaybedip sıfırı gördükten sonra önce kızının canını alıp devamında eşi ile intihara kalkışıyor.

Olaylar 18 Haziran tarihinde başlıyor. Zheng, 3 yaşındaki kızının şah damarını keserek hayatını kaybettiğinden emin oluyor. Daha sonra çocuğun bedenini bir havluya saran Zheng, eşi ile birlikte intihar edecekleri yere gidiyor. Xinghaiwan köprüsüne giden çift, önce çocuğun cansız bedenini denize atıyor. Devamında ise ikisi de köprüden atlıyor.

Eşi İle Birlikte İntihar Etti

Zhengdawei’nin eşi denizden kaybolup hayatını kaybetse de kendisi eski bir rıhtıma çarparak hayatta kalıyor. Limandakilerin polisi ve ambulansı çağırması ile beraber ise Zheng’in hayatta kaldığı belirtiliyor. 8 Aralık tarihinde ise Zheng’in mahkemeye çıkartılıp kasten adam öldürmekten suçlu bulunduğu aktarılıyor.

Zheng’in avukatı, bu intiharın ve cinayetin sebebinin kaybettiği yatırım sonrası ortaya çıkan borçlar olduğunu vurgulamakta. Zheng’in hapishanede de birden çok kez intihara teşebbüs ettiği belirtilmekte. Zheng ise bütün savunma tekliflerini reddederek mahkeme tarafından kendisine idam cezası verilmesini istemekte.

Kaybettiği Kripto Para Fonu Kendinin Değil

Zheng’in veya eşinin hiçbir işe sahip olmadığı ve ikisinin de kripto para alım satımından para kazandığı ortaya çıktı. Zheng’in 4 milyon dolar değerindeki kaybının temelindeki fonların ise akrabalarından ve dostlarından geldiği belirtiliyor. Yani Zheng, kaybettiği 4 milyon doların büyük bir kısmına sahip bile değil ve oluşan borçlar yüzünden intihara teşebbüs etti.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini kullanarak hayatını idame ettiren adamın tam olarak nasıl veya hangi adımı ile böylesine büyük kayıplar yaşadığı ise bilinmiyor. Yine de yaşanan olay, kripto para sektörünün bazen ne kadar tehlikeli olabileceğini göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Bu Durum Katalizör Olabilir: Yıl Bitmeden Rekor Gelir Mi?

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Analisti, Bu Hafta Düşüş Beklediği Seviyeyi Açıkladı

Bir Cevap Yazın