Bitcoin (BTC), Yeniden 30.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 30.000 doların altına geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 30.000 doların altına gerilemesinin etkisiyle yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.820 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,28 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 380 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 30.000 Doların Altına Geriledi

Yeni haftaya yükseliş ile başlayan ve hafta içerisinde kısa bir süreliğine de olsa 32.000 dolar seviyelerini aşan Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi. Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %5,5’lik bir değer kaybı kaydetti ve 29.800 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 30.000 doların altına gerilemesinin ardından değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.820 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,28 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 301 dolar, XRP 0,39 dolar, Cardano (ADA) 0,56 dolar, Solana (SOL) 39 dolar ve Polkadot (DOT) ise 9,47 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de son günlerde önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 380 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hollywood Etkisi: Mataverse Tabanlı Altcoin Haziran’a Damgasını Vurabilir

Sonrakini Oku

Bitcoin Arzında Son Durum: Piyasalar Etkilenecek Mi?

Bir Cevap Yazın