Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının “Korkuyla” Beklediği Gelişme Ertelendi

Sadece Bitcoin (BTC) yatırımcılarının değil neredeyse bütün kripto para sektörünün büyük bir korku ve merakla beklediği Mt. Gox’un ödemelerinin başlayıp başlamayacağı haberi, bugün kesinleştirildi. Kripto para sektörünün bir zamanlar en büyük borsası olan Mt. Gox yaşadığı saldırı sonrasında kullanıcıların o tarihlerde milyonlarca şimdilerde milyarlarca dolarlık kripto parasını kaybetti.

Mahkeme tarafından Mt. Gox aleyhinde karar verildi ve kullanıcıların fonlarının ödenmesi için borsaya bir kayyum atandı. Normalde kayyumun ödeme tarihinin 15 Ekim 2020 olduğu biliniyordu ve Tokyo Bölge Mahkemesi de bu yönde karar verdi.

200.000 Bitcoin Ne Zaman Ödenecek?

2014 yılında 850.000 Bitcoin çaldıran Mt. Gox borsasının daha sonra bir şekilde unutulan 200.000 Bitcoin bulduğu açıklanmıştı. İflas etmesine rağmen bulduğu 200.000 Bitcoin bulunduran cüzdan ile ödemelere başlayacak olan Mt. Gox, ödeme tarihi ertelenmesi fonları bugün göndermek zorunda kalacaktı.

Ancak mahkeme tarafından verilen karara göre geri ödeme planı 15 Aralık tarihine kadar ertelendi. Mt. Gox’un mütevelli heyeti başkanı Nobuaki Kobayashi bütün detayların 15 Aralık tarihinde paylaşılacağını belirtti ve ödeme günü için belirsiz konuştu. 200.000 Bitcoin’in bugün mağdurlara ödenmesi aslında fiyat üzerinde sert bir satış baskısı oluşturabilirdi.

Bunun ertelenmesi ve tarihin belirsizliğini koruması kısa vadede de olsa Bitcoin yatırımcılarının lehine gözüküyor. Yani bir zamanlar Bitcoin fiyatını dibe sürükleyen Mt. Gox borsası, şimdilerde Bitcoin fiyatının daha fazla düşmesini engellemiş olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Borsa Kullanıcılara Ücretsiz Dağıtacağı Kripto Parayı Açıkladı

Sonrakini Oku

Önemli Açıklamalar: Tether (USDT), Ethereum’u (ETH) Geride Bırakacak!

Bir Cevap Yazın