Bitcoin (BTC) Tahminlerinde Yanılmayan Analist, BTC Satan Yatırımcılara Seslendi!

Yaptığı analizler ve çizdiği grafikler ile efsaneleşmiş bir isim haline gelen Peter Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tam olarak arz krizi ortasında olduğunu belirtti. Brandt, Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüş sonrasında da yatırımcıların aklındaki en kritik soru olan “bu aslında bir alım fırsatı mı?” ifadesine de kendince cevap vermiş oldu.

“Bitcoin Hakkında İnanılmaz Veriler”

Peter Brandt, Glassnode tarafından yayınlanan verilere bakarak bu veriler ve yaşananlar karşısında inanılmaz derecede etkilendiğini belirtti. Verilerin doğru olması durumunda bunun Bitcoin ile ilgili birçok şeyi açığa çıkarttığını belirten Brandt, aslında borsalardan çekilen BTC miktarını gösteren grafiği yorumladı.

Glassnode, kripto para borsalarındaki BTC miktarının her geçen gün azaldığını ve yatırımcıların bunları cüzdanlarına çekmeye başladığını ortaya koyduğu grafiği ile dikkat çekmekte. Peki bu durum ne anlama geliyor ve Peter Brandt neden bunun “etkileyici” olduğunu düşünüyor? Borsalardaki BTC miktarının devamlı olarak azalıp alınıp satılabilecek BTC’lerin dibi görmesi, fiyat için rekor anlamına gelmekte.

Alıp Satılacak Bitcoin Kalmayabilir

Kurumsal yatırımcılar ve balinalar devamlı olarak daha fazla Bitcoin alırken bireysel yatırımcıların düşüşler sonrası ellerindekileri satması, bir süre sonra yüklü miktarda BTC’nin bunları asla satmayacak kişilerin ellerine geçmesine neden olabilir. Bu da arz krizi veya kısaca alınıp satılacak BTC kalmamasına yol açacaktır. Bitcoin fiyatı ise böyle bir durumda 42.000 doları bile hiçbir direnç yokmuş gibi kırıp geçebilir.

Peter Brandt bu açıklamasının devamında ise bunun Bitcoin için çok olumlu altyapısal bir gelişme olduğunu vurguladı. Bitcoin arzının uzun vadeli yatırım için borsalardan çekildiğini belirten Brandt, net bir fiyat açıklaması yapmasa da sadece bu ifadesi ile her şeyi ortaya koydu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’den Gelen Kripto Para Haberi, Sanıldığı Kadar İyi Olmayabilir

Sonrakini Oku

Ethereum Fiyat: ETH’da Bu Kritik Seviyelere Dikkat!

Bir Cevap Yazın