Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Verileri Gelecek İle İlgili İpuçları Veriyor

Bitcoin (BTC) piyasa değeri şu anda kabaca 211 milyar dolarda bulunuyor. Ancak dört yıl bu rakam önce 6,8 milyar dolardı. Buna ek olarak bu rakam, halka açık BTC tedarik şirketleriyle eşleşiyor ve varlığın gelecekteki büyümesi açısından ne beklenmesi gerektiğine ilişkin bir ipucu sağlıyor.

Yeni Boğa Koşusu Başlayabilir

Son zamanlarda kripto para piyasası hızla gelişiyor. Bir yandan merkezsiz finans (DeFi) alanının ICO’lardan daha sürdürülebilir olacağı düşünülürken bir yandan da Bitcoin, altın, hisse senedi ve diğer varlıklar gibi saygın bir konuma yükseliyor.

Bir zamanlar bireysel odaklı bir varlık sınıfı olan Bitcoin, artık hedge fonları, altın yatırımcıları, kurumlar ve son zamanlarda, kurumsal hazine rezervlerine BTC ekleyen halka açık şirketlerin eğilimi tarafından güçlü bir şekilde değerlendiriliyor.

Şu anda on beş şirket tarafından tutulan USD cinsinden toplam Bitcoin miktarı 6.8 milyar dolar değerinde ve günden güne yükseliyor. MicroStrategy tarafından başlatılan ve bir domino etkisi yaratan durum sonrasında Jack Dorsey önderliğindeki Square’in de yeniden Bitcoin aldığına şahit olduk.

Aslında iki şirketin aldıkları Bitcoin miktarları da oldukça önem arz ediyor. Örneğin, sadece Square 50 milyon dolarlık Bitcoin aldı. Dört yıl önceki 6,8 milyar dolarlık Bitcoin piyasa değeri göz önüne alındığında oldukça büyük bir rakam olduğu anlaşılıyor. Bu rakamları karşılaştıran isimler ise gelecek ile ilgili ipuçları olduğunu ifade ediyor.

Gelecek İpuçları

4 yıl öncesi ile bugünkü rakamlar karşılaştırıldığında %3.000 gibi bir büyüme yaşandığı ifade ediliyor. Eğer büyüme hızı bu şekilde devam ederse önümüzdeki yıllarda 6,6 trilyon dolarlık bir piyasada değeri olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca bu  büyüme ile birlikte Bitcoin fiyatının da yukarı seviyeleri çıkacağı ve bundan sonra durdurulamayacağı düşünülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Önemli Açıklamalar: Tether (USDT), Ethereum’u (ETH) Geride Bırakacak!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Bir Karar da İspanya’dan Geldi

Bir Cevap Yazın