Bitcoin (BTC) Mi Altın Mı? Clem Chambers Yorumladı!

Bitcoin (BTC) 2020 yılının başlangıcından beri %48 ve üzerinde artış göstererek, altının yükseliş oranını adeta solladı. Buna rağmen altının daha yüksek toplam piyasa değerine sahip olması, elde edilen toplam kazancın aslında altının lehine olduğunu gösteriyor.

Son günlerde sadece BTC veya altın değil, aslında neredeyse bütün piyasa yükselişe geçti. Uzmanlar bunun sebebinin piyasaya çok fazla miktarda para akması olduğunu düşünüyorlar. Investorshub‘ın kurucusu Clem Chambers de, altın ve Bitcoin arasında devam eden bu yarış hakkında açıklamalarda bulundu.

İnsanlar Bitcoin’i Avantajları Yüzünden Seçiyor!

Chambers, BTC’nin artık insanların tercih ettiği “kaçış para birimi” olduğunu öne sürdü. 2020 yılında patlak veren Coronavirüs yüzünden birçok yatırımcının BTC almaya başladığını belirten Chambers, bunun insanların evlerinden kolaylıkla yapılabilmesinin büyük avantaj olduğunu da es geçmedi.

Chambers açıklamasının devamında şunları vurguladı:

“Bitcoin şu an kullanışlılığını ispat etti çünkü bunu kolaylıkla alıp, yine aynı kolaylıkla bunu itibari paraya çevirebilirsiniz ve uluslararası şekilde transfer edebiliriz. Eğer çabuk plan yapmanız gerekiyorsa BTC sizin yardımınıza koşar. Asya içerisindeki insanlar şehirlerinde karantina altına alınma korkusu ile bunu seçebilirler.

Sadece Çin’de değil genel olarak Asya’da 100.000 dolar, 200.000 dolar, bir milyon veya beş milyon dolarlık varlığı yanınızda yurt dışına götürebilmeyi istersiniz ve bunu BTC ile yapmak mümkün. “

Mayıs ayında yaşanacak olan Bitcoin Halving’e de dikkat çeken Chambers, bunun fiyata etki edebileceğini de vurguladı. Chambers’e göre halving kesinlikle boğa piyasası getirecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Amerika’da Kara Bulutlar, Bitcoin’de Güvenli Liman Havası

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ATM’lerinin Sayısı 7.000’i Buldu!

Bir Cevap Yazın