Bitcoin (BTC) Meşalesi Çalındı!

İlk olarak geçtiğimiz yıl başlatılan Bitcoin Meşalesi bu sene başlatılan ikinci seferinde şimdiden 4 kere çalındı. Bitcoin Meşalesi aslında Lightning Network‘ün kullanımını teşvik etmek ve arttırmak için Hodlonaut isimli bir kullanıcı tarafından başlatılmıştı. 

Bitcoin Meşalesi 4 Kere Çalındı!

Söz konusu etkinlikte her bir kullanıcı kendisine LN kullanılarak gönderilen BTC miktarına çok küçük bir miktar ekleyerek başka birisine gönderiyor. Bu da teknik olarak aynı bir meşale gibi elden ele BTC geçmesini sağlıyor. 

Ancak 2020 yılında başlatılan Bitcoin Meşalesi ne yazık  ki 2019 yılındaki kadar başarılı olmadı. 2019 yılındaki etkinlikte Twitter CEO’su Jack Dorsey bile meşaleye el atanlardan birisi olmuştu. Şimdi ise girişimi başlatan Hodlonaut meşalenin dört kere çalındığını ve bu durum karşısında çok şaşkın olduğunu ifade etti.

Peki meşale tam olarak nasıl çalınıyor? Bitcoin Meşalesinin gönderildiği son kişi bunu kimseye iletmeyip kendisine saklamayı tercih ediyor ve bu yolla toplam dört kişinin meşaleyi çaldığı yani toplanan miktarı cebine indirdiği aktarılmakta. Hodlonaut da meşaleyi başka birisine aktarmadan önce detaylı araştırma yapılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Etkinliğinin Yeni Sponsoru Fiyatı %7 Yükseltti

Sonrakini Oku

“Benim Önceliğim Açık Ve Şeffaf Kurallar”

Bir Cevap Yazın