Bitcoin (BTC) Madenciliğine Odaklandı, Çin’deki İşlerini Kapattı!

BIT Mining Amerikan borsasında listelendikten sonra kripto işine daha fazla yönelmeye başladı. Bitcoin üretimine ağırlık vermek için Çin’de bulunan piyango işletmesini satmaya karar verdi. Bu durum şirketin kriptodan daha iyi gelir kazandığına yoruluyor.

BIT Mining Çin’den Tamamen Kopuyor

NYSE’de işlem gören BIT Mining Limited piyango işinden ayrılıyor. Bunu kripto para madenciliğine daha fazla odaklanabilmek için yapan şirket kazançlarının bir kısmını piyango işinden elde ediyordu.

ColinWu’ya göre 500 Lottery ismiyle faaliyet gösteren şirket ilk çeyrekte 10 milyon Yuan’a yakın zarar etmişti. BIT Mining tarafından bu şirketin çok düşük bir rakama satılması ve elden çıkarılması bekleniyor. Satıştaki tek kazanç şirketin iş yükünün azalması olacak. Ayrıca BIT Mining Çin’den bir kez daha kopacak.

BIT Mining Operasyonları ve Çin

Şirket, gelecek yasakları ön gördüğü için Aralık 2020 tarihinde Çin dışında operasyonlarını kurdu. Çin dışında üretim yapıyor olmanın avantajlarını ciddi anlamda kullanan BIT Mining gayet güzel kazançlar elde ediyor. BIT Mining’in piyango işinden de çıkmasıyla Çin ile herhangi bir bağlantısı kalmadı.

Şimdi denizaşırı bölgelerde yeni madencilik operasyonları kurma planı yapan BIT Mining daha fazla kripto para üretimi yapabilecek.

Çin hükümeti son birkaç ayda kripto para madenciliği yapan şirketlere karşı sert politikalar izledi. Üretim operasyonlarının elektriğini keserek onları ülkeden gitmeye zorlayan Çin yönetimi birçok şirketin zararına sebep oldu.

Bitmain de dahil olmak üzere birçok Çinli madencilik şirketi yurt dışına taşınmaya başladı. Kanada, ABD ve Kazakistan madencilerin akın ettiği bölgelerin başında geliyor. Özellikle Kazakistan hem konumu hem de kriptoya karşı ılımlı tavrıyla madencilerin ilk tercihi oluyor. Daha büyük bütçeli madencilik şirketleri ise başta Kuzey Amerika olmak üzere denizaşırı bölgeleri tercih ediyor.

Dünyanın Çin dışında kalan kısmı kripto para madenciliğine o kadar da sert bakmıyor. Gerekli izinleri aldığınızda Avrupa, Amerika ve daha birçok bölgede rahatlıkla madencilik yapabilirsiniz. Hatta Paraguay, Teksas ve Miami gibi bölgeler madenciler için özel teşvikler bir ilan ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Amazon ve Bitcoin (BTC) Söylentileri Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir? Kripto Paralar İçin Korku Endeksi!

Bir Cevap Yazın