Bitcoin (BTC) İçin “Arz Şoku” Yaşanacak: Ünlü Analist, BTC Fiyat Tahminini Duyurdu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 61.700 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin fiyatının tüm zamanların rekorunu kırmasının arkasındaki temel itici güçlerden birisi ise borsalarda BTC rezervlerinin azalması olarak ifade edilmekte.

Bitcoin İçin Kriz Yakın

Borsalardan ve özellikle Coinbase Pro’dan ne zaman yüklü BTC çıkışı olsa bunun devamındaki günlerde bir kurumun yüklü BTC aldığını açıkladığı görülmekte. Bu da artık BTC’nin likit rezervleri konusunda sıkıntı yaşanmaya başladığını ve bireylere ek olarak kurumların da BTC alımına hız verdiğini gösteriyor.

Willy Woo ise tam olarak bu konuda yaptığı bir açıklamada arz şokunun çok yakında yaşanabileceğine işaret etti. Real Vision Grup ile röportaj gerçekleştiren Willy Woo, Bitcoin’in borsalardaki hareketlerine bakarak yakında alacak BTC kalmayabileceğini ifade etti.

Bitcoin, 2017 Yılını Tekrar Yaşayabilir

Ünlü kripto para analisti Bitcoin fiyatının böyle bir sorun yaşadığı son dönemde %2.000 arttığına dikkat çekerek 2017 yılını hatırlattı. 2017 yılında başlayan FOMO, kurumsal yatırımcının bu kadar çık olmamasına rağmen fiyatın kısa sürede %2.000 artmasını sağlamıştı. Bitcoin’in her dört yılda bir yaşadığı blok ödülü yarılanması ise 2021 için durumu çok daha kritik bir hale getirdi.

Günlük BTC üretimi artık çok daha sınırlı ve Woo’ya göre kripto para piyasası yakında “Bitcoin kuraklığı” yaşayabilir. Bitcoin’in şu an için dünyanın dört bir yanında kullanıldığını ve kurumsal yatırımcının buna altın gözüyle baktığını ifade eden Woo, haksız sayılmaz.

BTC Fiyatı İçin Hedef 2.000.000 Dolar

Tesla gibi dev kurumların BTC alımına ek olarak Goldman Sachs, JPMorgan ve BNY Mellon gibi bankalar da Bitcoin depolamaya başladı. Blok ödülü yarılanmasının 2024 yılında günlük üretilen BTC miktarını yarıya çekmesi ise BTC fiyatı için rekor getirebilir.

Woo, altının toplam piyasa değerinin 10 trilyon dolar olduğuna dikkat çekerek Bitcoin’in bunun çok daha üstüne çıkabileceğini belirtti. Tecrübeli kripto para analisti son fiyat tahmininde ise birçok kişiye gerçekdışı gelecek bir açıklamada bulundu. Woo’ya göre oluşacak olan bu kriz BTC fiyatının 2.000.000 dolar seviyesine kadar çıkabilmesini sağlayacak. Woo bu konuda net bir zaman ise belirtmedi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dünyaca Ünlü Model Bitcoin Konusunda Çok Heyecanlı

Sonrakini Oku

Chiliz Coin Geleceği: CHZ Ne Zaman Yeniden Yükselişe Geçecek?

Bir Cevap Yazın