Bitcoin (BTC) Hashrate’i Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Bitcoin (BTC) fiyatında son 1 haftadır görülen hareketlenme sonrasında ağda da önemli bir gelişme yaşandı. Bitcoin hashrate’i 14 Ekim tarihinde 144 EH/s ile yeni bir rekor kırdı. Kripto para veri analiz şirketi Coin Metrics tarafından hazırlanan ve aktarılan bilgilere göre daha önce geçtiğimiz ay kırılan 143.1 EH/s oranı da böylece geçilmiş oldu.

Bitcoin Hashrate’i Rekor Kırdı

Yeni rekor Bitcoin için birden fazla gelişmeye işaret etmekte. Bu, lider kripto para biriminin ağının hiç olmadığı kadar güvenli olduğunu gösteriyor. Yani ağa yönelik %51 veya çifte harcama saldırısı yapmak isteyenler bundan sonra çok daha zorlu bir savunma ile karşı karşıya kalacak.

Bitcoin madencilik hashrate’inin artması aynı zamanda madenciler arasındaki rekabetin de arttığını gösteriyor. Madencilik ile ilgili ağ zorluğunun da önümüzdeki günlerde önemli bir artış yaşaması bekleniyor. 2020 yılından bu yana %60 artış yaşayan ağ zorluğu, Mayıs ayında BTC hashrate’inin 90 Eh/s seviyesine düşmesi ile hafif bir gerileme yaşasa da tekrardan tırmanmaya başladı.

BTC.com verilerine göre ağ zorluğunun üç gün sonra %1,33’lük bir değişim yaşaması da bekleniyor. Bunun BTC fiyatı üzerinde çok büyük bir etki yaratacağı ise düşünülmüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Bir Karar da İspanya’dan Geldi

Sonrakini Oku

Ethereum 280 Dolara Mı Düşecek? Analist Açıkladı

Bir Cevap Yazın