Bitcoin (BTC) Güncel Veriler: BTC Fiyatı İçin Yükseliş Kapıda mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 37.580 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı 24 saat içerisinde nispeten yatay bir grafik sergilese de 7 günlük grafikte %13 yükseldi.

Elon Musk, Bitcoin İçin İşleri Zorlaştırdı

Elon Musk’ın piyasayı altüst etmesi sonrasında 38.000 dolara çıkıp yeniden 33.000 dolara gerileyen BTC, en azından şu an için olağan bir ilerleme kaydediyor. Birçok analist Elon Musk’ın aslında Bitcoin için yükseliş sürecini geciktirdiğini ve pump and dump yöntemi ile piyasaya zarar verdiğini vurgulamakta. BTC ise buna rağmen yükselişini devam ettiriyor ve umut olduğunu gösteriyor.

Altcoinlerin yükselişleri BTC’nin piyasa hakimiyetini 61 seviyesine kadar çekse de güncel veriler yakında BTC’nin gününün geleceğini gösteriyor. Lider kripto para biriminin grafiğinde 50 EMA ve 200 EMA trend çizgilerinin kesişmek üzere olduğu görülüyor. Bu, kripto para piyasasında golden cross veya altın kesişim olarak bilinmekte. Söz konusu sinyal son görüldüğünde BTC fiyatı 11.000 dolardan 41.000 dolara kadar yükseldiği dönemin başındaydı.

Bloomberg’in İndikatörü BTC Sinyali Verdi

Buna ek olarak Bloomberg analistleri tarafından paylaşılan verilerde de ayıların yani satış baskısının azalmaya başladığı ortaya çıktı. Bitcoin fiyatının 37.115 doların üzerine çıkması, ayıların önemli bir direnç noktasını kaybetmesine yol açtı.

Bloomberg

Bloomberg tarafından yayınlanan yukarıdaki grafik ve indikatör, daha önce piyasadaki pozitif ve negatif trendleri başarıyla tespit etmişti. Nisan 2019 tarihinde bu indikatöre göre işlem yapanlar sert düşüşten yara almadan kurtulmuştu.

Aynı indikatör şimdi Bitcoin için 38.748 dolar seviyesini hedef göstermekte ve yükselişin süreceğine işaret etmekte. Bitcoin’in 38.000 dolar direncini kırması ise fiyatın yeniden 40.000 dolar üstüne çıkmasını sağlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

VISA’nın Bu Hamlesi Bitcoin (BTC) Üzerinde PayPal Etkisi Yaratabilir!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yükselişte: Altcoin Rallisine Çok Az Kaldı!

Bir Cevap Yazın