Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselişi, En Çok Bu Şirkete Yaradı

ABD merkezli iş veri firması MicroStrategy’nin hisseleri lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında görülen yükselişten sonra %8 ve üzeri artış yakaladı. Şirketin hisse değerinin halka açık bir şekilde Bitcoin alımı yaptığını açıklamasından 3 ay sonra %47,54 arttığı görülüyor.

MicroStrategy sonrasında başka bir kurumsal firma Square de net bir şekilde Bitcoin alımı yapmış ancak sadece 50 milyon dolar ayırdığını belirtmişti. Square’in alım yapması da tahmin edileceği gibi hisse senetlerinin değerinde kayda değer bir artışı beraberinde getirdi.

MicroStrategy Hisseleri, Bitcoin Yatırım Fırsatı Sunuyor

Blockstream CEO’su Adam Back ise artık bir zamanlar çok istenen ve beklenen Bitcoin ETF’sine gerek kalmadığını ve şirketlerin direkt olarak BTC almaya başladığını belirtti. Back buna ek olarak aşağıdaki tweet’e verdiği yanıtta artık insanların direkt olarak MSTR yani MicroStrategy hissesi alarak da Bitcoin yatırımı yapmış olabileceğini ima etti.

Nasdaq üzerinde listelenen MicroStrategy 11.111 dolardan 38.250 BTC satın almıştı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ilerleyen tarihlerde daha fazla BTC alabileceklerinin de sinyalini verdi.

Bitcoin bu yükselişi ile Türk Lirası karşısında da rekor kırdı ve BTC 100.000 TL seviyesine ulaştı. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 12.861 dolardan işlem görmekte ve yükselişini hafta sonuna kadar sürdürecek gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist Bu Kripto Para Rallisinin “Farklı” Olduğunu Vurguladı

Sonrakini Oku

Binance CEO’su: Bu Kripto’lar Bitcoin’in (BTC) Yerini Alabilir

Bir Cevap Yazın