Bitcoin (BTC) Fiyatının Takip Ettiği Döngü Bulundu Mu?

Bitcoin (BTC) ve kripto para analisti Benjamin Cowen, yayınladığı yeni bir videoda bütün kripto para birimlerinin belirli süreler içerisinde benzer fiyat döngülerinden geçtiği konusuna açıklık getirdi. Bitcoin’in dört yıllık fiyat hareketini inceleyen Cohen, lider kripto para biriminin böyle bir döngüye sahip olup olmadığı konusuna son noktayı koydu.

Bitcoin’in Fiyatı Her Dört Yıl Benzer Bir Grafik Mi Çiziyor?

Aslında dört yıllık süre temel olarak Bitcoin’in her dört yılda bir blok ödülünü yarıya indirecek sisteminden kaynaklanıyor. 2012 ve 2016 yıllarında görülen blok ödülü yarılanmaları sonrasında yaşanan fiyat hareketlerinin benzer olması, yatırımcıların dört yıl teorisine daha fazla inanmasına yol açtı.

Cowen ise bu teorinin üzerine soğuk bir su döktü ve Bitcoin’in değerinin dört yıllık grafikten bağımsız olarak arttığını veya azaldığını kanıtladı. BTC’nin birkaç trend sonucunda zirve veya dip yaptığını belirten analist, bunun Bitcoin’in ilk yıllarından itibaren gözlemlenebildiğini de belirtti.

Eğer Cowen analizinde haklı ise Bitcoin’in akümülasyon süreci 2022 yılına kadar devam edecek. Bu yıldan sonra ise fiyat yeniden rekor kıracak seviyede yükseliş elde etmeye başlayacak. Cowen aslında hem kripto para piyasasının geneli hem de Bitcoin’in kendisi için olumlu bir bakış açısına sahip.

Kripto para piyasasının toplam değerinin 11 trilyon doları geçeceğini ifade eden Cowen, bunun Bitcoin’in 100.000 doların üzerinde değere çıkması ile mümkün olacağını belirtti.

Cowen’in uzun vadeli yükseliş tahminine karşın, ünlü isimlerin kısa vadeli Bitcoin yorumları yatırımcıları korkutmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Opera, .Crypto Alan Adlarını Entegre Etmeye Başladı

Sonrakini Oku

Binance’in 400 Milyon Dolarlık Satın Alımı Ortaya Çıktı!

Bir Cevap Yazın