Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyen Tek Gelişme PayPal Olmadı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 21 Ekim tarihinde ödeme firması PayPal cephesinden gelen olumlu haber ile yükseliş yakalasa da tek gelişme bununla sınırlı değil gibi gözüküyor. ABD içerisinde Koronavirüs teşvik ödemeleri hakkında devam eden tartışmalar da dün BTC lehine sonuçlanmaya bir adım daha yaklaştı.

Kongre Sözcüsü Nanci Pelosi ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile 45 dakikalık bir görüşme yaptı ve aktarılan bilgilere göre görüşme oldukça olumlu geçti. Buna ek olarak Senatör Mitch McConnell’ın da teşvik ödemelerine sıcak bakmaya başladığı belirtiliyor.

Bitcoin, Teşvik Ödemeleri İle Yükselişe Geçti

Kongre Nisan ayında 2 trilyon dolarlık teşvik ödeme paketini onaylamış ve ABD’li vatandaşlar hastalık süresince garanti elde ederken ABD doları gibi itibari para birimleri sert düşüş yaşamıştı. ONS Altın fiyatı bu gelişmeler sonrasında inanılmaz bir yükseliş elde ederek 2.070 dolar seviyesine kadar çıktı.

Lider kripto para birimi de 3.700 dolara kadar geriledikten sonra Koronavirüs teşvik ödemeleri haberi ile beraber 12.000 dolara yükselmiş ve yılın rekorunu kırmıştı. Dün, hem PayPal haberi hem de Koronavirüs teşvik paketi ile ilgili gelişmeler BTC’nin yükselişini destekledi.

Bitcoin fiyatı bu gelişmenin devamına 12.800 doların üstüne kadar çıktı ve Türk Lirası karşısında da 100.000 TL ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Eğer Bitcoin haftayı gerçekten de bu seviyelerin üzerinde kapatabilirse gerçek bir rallinin başlayacağı söylenebilir gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) 13.000 Dolar Seviyesinde Alarm Veriyor

Sonrakini Oku

Ünlü Analist Bu Kripto Para Rallisinin “Farklı” Olduğunu Vurguladı

Bir Cevap Yazın