Bitcoin (BTC) Fiyatı Durgun Olsa da, Balinalar Alımı Sürdürüyor!

Bitcoin (BTC) 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra duraklama dönemine girse de, balinalar BTC toplamaya devam ediyorlar. Kraken kripto para borsasının verilerine göre balinalar hiç olmadıkları kadar aktif bir hal aldılar ve bunun tek bir anlamı olabilir; yükseliş geliyor.

Kraken tarafından bugün yayınlanan bir raporda, 100 ile 1.000 adet arasında BTC tutan hesapların sayısının ciddi bir şekilde arttığı görülüyor. Ocak ayında 10 ile 100 BTC arasında bir varlığa sahip hesapların sayısı patlama yaşasa da, 100’den fazla BTC’ye sahip olanların girişi Şubat ayına denk geliyor.

Bitcoin Balinaları Toplamaya Başladı!

Kraken verilerine göre 100 ile 1.000 BTC toplayan hesapların sayısının artması, yakında 1.000 ile 10.000 BTC toplayan hesapların sayısının artmasına neden olabilir. Aslında tarihsel grafiklerde de akümülasyon yani BTC toplama döneminin bu şekilde gerçekleştiği görülüyor.

İlk olarak küçük çaplı yatırımcılar BTC alırken, piyasadan emin olunduktan sonra kurumsal büyük çaplı yatırımcılar adım atmaya başlıyorlar. Blockchain analiz firması Glassnodes da geçtiğimiz ay yayınladığı raporunda elinde 0,1 BTC ile 1 BTC arasında varlığa sahip hesapların %10 arttığını vurgulamıştı. Bu da 2017 yılının Aralık ayından bu yana görülen en büyük artışlardan birisi olarak yorumlanabilir.

Önde gelen BTC boğalarından ve yatırımcılarından olan Mike Novogratz da bugün yaptığı bir açıklamada benzer bir açıklamada bulunmuştu. Novogratz, piyasaya daha fazla para girdiğini ve bunun BTC’ye akmaya başladığını vurguladı. Kripto para piyasasının toplam değerinin 300 milyar doları aşması da bunun başka bir ispatı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yüzde 300 Artan Bu Kripto Paraya Dikkat!

Sonrakini Oku

Amerika’da Kara Bulutlar, Bitcoin’de Güvenli Liman Havası

Bir Cevap Yazın