Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminlerinde Yanılmadı: Ünlü İsimden Yeni BTC Tahmini

Parabolik yükselişler öncesinde yaptığı tahminleri ve analizleri ile bilinen Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatının gidişatı hakkında. yorum yaptı. Ünlü analist hem 2017 hem de 2019 yıllarında yaşanan yükselişleri bilmesi ve herkesin düşüş beklediği anlarda daha fazla yükseliş olacağını ifade etmesi ile tanınıyor.

Bitcoin, Parabolik Yükselişe Hazırlanıyor

Peter Brandt lider kripto para biriminin 37.000 doların da üzerine çıkarak 1 haftada neredeyse 5 kere tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra sessizliğini bozdu. Önde gelen kripto para analisti Bitcoin’in “aşırı alım” konseptini yeniden tanımladığını ifade ederek artık Bitcoin için bunun gibi teknik analiz terimlerinin geçerli olmadığını vurguladı.

Peter Brandt yayınladığı tweet dizisinde boğa piyasalarının aşırı alım statüsüne ulaştığını ve bu statüde devam ettiğini vurguladı. Buna ek olarak “büyük” boğa piyasalarının çok daha fazla aşırı alım statüsüne dahil olduğunu belirten Brandt, bir de “tarihi boğa piyasaları” olduğuna dikkat çekti. Bunların tarihe damga vuracak şekilde aşırı alım seviyesine ulaştığını vurgulayan analist, Bitcoin’in şu an tarih yazdığını vurguladı.

Image

Bitcoin İçin Yeni Hedef Ne?

Peter Brandt, Bitcoin’in daha önceki parabolik yükselişlerine dikkat çekerek şu an tam da böyle bir dönemin öncesinde olunduğunu belirtti. Peter Brandt’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında bunun yeni bir parabolik yükseliş öncesi ısınma ivmeleri olduğu görülüyor.

Analistin grafiğindeki fiyat tahmini ise direkt olarak 120.000 dolar üzerine tekabül etmekte. Bitcoin fiyatının 37.000 dolar seviyesinden parabolik yükselişe başlaması kesinlikle Bitcoin için yeni bir çılgınlık döneminin kapılarını aralayabilir. Bitcoin fiyatının 50.000 dolar seviyesine ulaşması ise Brandt’ın ifade ettiği gibi “tarihsel boğa piyasalarından” birisinin gerçekleşmesini sağlayabilir.

BTC İçin FOMO Başlıyor

Bitcoin fiyatının yükselişi ile 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan kripto para piyasası, böyle bir parabolik yükseliş sonucunda ise trilyonlarca doları kısa sürede hanesine yazabilir. Bitcoin fiyatının FOMO başladıktan sonra nasıl yükseldiğini ise 20.000 dolardan 35.000 dolara kadar yükselişin ne kadar kısa sürede yaşandığını gören yatırımcılar daha net anlayacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in (BTC) Yararları ve Kusurları Neler?

Sonrakini Oku

Kripto Para Piyasası Artık Trilyon Dolarlık Bir Piyasa!

Bir Cevap Yazın