Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Fiyatlarında Bu Seviyelere Dikkat!

Bitcoin (BTC) fiyatı tam anlamıyla durdurulamayacak bir hızla 23.000 dolara kadar çıktıktan sonra burada duraksadı. Konsolidasyon sürecine girdiği görülen BTC, altcoinlere de hafif bir düşüş getirdi. Son 24 saat içerisinde BTC %1,36 değer kaybederken XRP %1,74 yükseliş elde etti. Bunun yanı sıra ETH %3, LINK %2,73 ve BCH %2,7 düşüş yaşadı.

Bitcoin Fiyatı Konsolidasyona Başladı

Bitcoin fiyat analizine bakıldığında aslında fiyatın 23.776 dolara kadar çıkmasından sonra RSI’nin şiştiği ve alarm verdiği görülüyor. Uzmanlar 24.000 doları test edip başarısız olan BTC’nin bir nebze olsun düşüş yaşayacağını bekliyordu ve beklenen oluyor. BTC fiyatının bu düşüş esnasında 22.400 doların altına inmesi, yeniden 20.000 doların görülmesine neden olabilir. Yine de BTC fiyatı 20.000 dolar desteğini kaybetmedikçe güvende olacaktır.

BTC/USD Daily chart – TradingView

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyat hareketlerine bakıldığında ise fiyatın yeniden 650 dolar seviyesinin altına indiği görülüyor. Daha önceki yükselişinde 625 doların güçlü bir direnç haline geldiğini gördüğümüz ETH için bu seviyenin altı riskli olabilir. Ancak yine de 50 SMA seviyesine bakıldığında ETH fiyatı 585 dolara kadar güvende olabilir. 585 doların altında günlük kapanış ise Ethereum boğaları için kısa vadede yolun sonu.

ETH/USD Daily chart – TradingView

Ethereum fiyatının yükselişe devam etmesi için ise 677 doların üzerinde haftalık kapanış yapması gerekiyor. Bunun devamında sıradaki önemli direnç 776 dolar noktasında yer alıyor.

XRP İçin İlk Durak Neresi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP için ise durum daha riskli. XRP fiyatı 0,62 dolar direncinden döndü ve 0,58 dolara kadar geldi. Yeniden 0,55 doların altına inilmesi kesinlikle XRP yatırımcıları için korkulu senaryonun bir benzeri olacaktır.

XRP/USD Daily chart – TradingView

Daha önceki günlerde bunun altına inen XRP, 0,45 dolara kadar durmamıştı. Olası bir trend dönüşü ise XRP fiyatının 0,72 doları zorlamasını sağlayabilir.

Litecoin Trendi Devam Ettirebilecek mi?

Litecoin son 24 saat içerisinde hala %7 yükseliş sergileyerek altcoinlerin düşüşüne direndiğini ortaya koydu. Yine de LTC fiyatının bu inanılmaz yükselişinin bir sonu ve duraklama noktası var. LTC fiyatının direnç seviyelerine bakıldığında bunun 90 dolar ile 105 dolar olduğu görülüyor. An itibarıyla 107 dolardan işlem gören LTC, 105 doların altına inerse yeniden 90 dolar bandına çekilebilir.

LTC/USD Daily chart – TradingView

LTC fiyatının yükselişinin sürmesi için ise fiyatın 109 dolar üzerinde kapanış yapıp 120 doları geçmesi gerekiyor. Bunun devamında %127’lik Fibo noktası olan 130 dolar test edilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’den Bitcoin (BTC) İtirafı

Sonrakini Oku

XRP Coin Grafik: Ripple Fiyat Artışı İle İşlem Hacminde de Patlama Yaşandı!

Bir Cevap Yazın