Bitcoin (BTC) Daha da Düşecek Mi?

Bitcoin (BTC), başarılı bir 2020 Ocak ayı performansından sonra Şubat ayının başlarında durgun, ortalarında ise düşüş grafikleri çizmeye başladı. 10.400 dolara kadar çıkan BTC’nin bundan birkaç gün sonra sert bir düşüş yaşaması, büyün piyasanın kısa süreli bir şoka girmesine sebep oldu.

Bitcoin Daha da Düşebilir!

Bitcoin, düşüşünü bir noktaya kadar duraklatmayı başarsa da fiyat hala 10.000 doların altında. Bitcoin grafiğinde altın kesişim sinyali görülse de, bir analist düşüşün daha fazla sürebileceğini iddia etti.

Elixium isimli Twitter kullanıcısı ve kripto para analisti, Bitcoin’in bu hafta Sıkışan Dalgalanma ile Artan Bitcoin Piyasa Hakimiyeti nedeniyle yine düşebileceğini vurguladı. Bitcoin’in düşüşü için fiyat tahmini de yapan analist, 8.200 dolar ile 8.500 dolar arasında bir noktaının bu hafta görülebileceğini ifade etti.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.679 dolar seviyesinden işlem görüyor ve ne düşüş, ne de yükseliş yaşıyor.

Aslında söz konusu kripto para analisti de Sıkışan Dalgalanma derken BTC’nin bu hareketsiz halini kast etti. BTC ne zaman böyle yatay bir grafik çizse, devamında oldukça sert fiyat hareketleri yaşandığı görülebiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ömer Özden: Coronavirüs Bitcoin (BTC) Fiyatını Yükseltti!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Altın Kesişimi Geçti! Fiyat Hedefi Ne?

Bir Cevap Yazın