Bitcoin (BTC) Balinaları Satışa Mı Hazırlanıyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı uzun süreden sonra durdurulamayan bir ralliye başladı ve 41.500 dolar seviyesi bile geçildi. Bitcoin balinalarının özellikle 20.000 dolar seviyesinde satış yapacağı düşünülürken 25.000 dolar, 30.000 dolar, 35.000 dolar ve son olarak 40.000 dolar bile geçildi. Bitcoin ise hızından hiçbir şey kaybetmemiş gibi duruyor.

BTC Balinaları Artıyor

Bitcoin balinalarının ise bu yükselişe rağmen hala ellerindeki BTC’leri satmaya hazır olmadıkları görülüyor. BitInfoCharts verilerine göre 10 milyon dolardan fazla değere sahip BTC cüzdanlarının sayısı 6.633’e ulaştı ve bunun yükselen fiyata rağmen azalmadığı ve her geçen gün yeni balinanın eklendiği ortaya çıktı.

btc fiyat

Kripto paraların toplam piyasa değerinin hızlı bir şekilde 1 trilyon doları aşması da balinaların satış yapmadığını ve paranın kripto para sektöründe kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Virgin Galactic Başkanı Chamath Palihapitiya ise yaptığı son açıklamada bunun sebebini açıkladı.

Bitcoin İçin Yeni Fiyat Hedefi

Ünlü isim, Bitcoin fiyatının bu rallinin devamında önce 100.000 dolara, bunun devamında 150.000 dolara ve son olarak 200.000 dolara kadar çıkacağını vurgulayarak yükselişin süreceğini belirtti. Palihapitiya bu yükselişin belki 5 belki de 10 yıl süreceğini vurgulayarak fiyattan emin olduğunu ancak sürenin değişebileceğini ifade etti. Milyarder yatırımcıya göre Bitcoin artık birçok bireysel yatırımcı tarafından sigorta olarak görülüyor ve Bitcoin fiyatının önemi, bunun gerisinde kalıyor.

Altın yatırımcılarının da son dönemde Bitcoin’e geçiş yapmaya başladığı haberleri, Bitcoin fiyatının rekorunun arkasındaki sebeplerden birisini ortaya koymakta. Glassnode tarafından yayınlanan verilere, soğuk depolama cüzdanlarına aktarılan BTC miktarına ve ünlü milyarderin yorumuna bakılırsa Bitcoin balinalarının satış yapma ihtimali pek olası gözükmüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Sonrası Yükseliş ve Rekor Sırası Hangi Altcoinde?

Sonrakini Oku

Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Hangi Seviyeden BTC Aldığı Tespit Edildi

Bir Cevap Yazın