Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Lider kripto para birimi Bitcoin’in başarılı olabilmesi için bunun ana akım kabule ulaşması gerektiği biliniyor. Bitcoin ne kadar fazla kişi tarafından günlük olarak kullanılır veya bilinirse, bu BTC fiyatının yükselmesine o kadar fazla katkı sağlayabilir. Bu sebeple Bitcoin ATM’lerinin önemi de hiç olmadığı kadar fazla.

Yeni elde edilen verilere göre ise Bitcoin ATM’lerinin artışı daha önceki senelerde görülmeyen bir orana ulaştı. Küresel çapta Bitcoin ATM’lerinin sayısının kısa süre önce 10.000’e ulaştığı görülüyor. 7 senelik sürede 0 cihazdan 10.000 cihaza ulaşılması kesinlikle büyük bir başarı.

Bitcoin ATM’leri Rekor Hızla Artıyor

Norveç merkezli finansal hizmet şirketi AksjeBloggen tarafından aktarılan verilere göre ATM’lerin sayısında 1 yılda %167 artış yaşandı. 2020 yılındaki artış kesinlikle diğer yıllardaki artışı geride bıraktı. İlk 9 ay içerisinde 3.885 yeni ATM daha kuruldu ve sadece bu sürede %67 artış görüldü.

ABD’deki en büyük Bitcoin ATM şirketlerinden birisi olan CoinFlip’in CEO’su Daniel Polotsky konu hakkında yaptığı açıklamada ATM’lerin Bitcoin kullanımı konusunda inanılmaz kolaylıklar sunduğunu belirtti. Bitcoin’in çok karmaşık birk konsepte sahip olduğunu ve bunun bazı kullanıcıları korkuttuğunu ifade eden tecrübeli isim, nakit para ile direkt alım yapılmasının ise çok rahat olduğunu açıkladı.

Bitcoin ATM‘lerinin kullanımı oldukça basit olsa da bunların aldıkları komisyonların yüksek olduğu biliniyor. Bu da tecrübeli değil genellikle acemi kullanıcıların BTC için ATM’leri tercih ettiğini gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum 2.0 İçin Tarih Belli Oldu!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) İçin Dip Uyarısı: Bu Seviye Çok Tehlikeli

Bir Cevap Yazın