Bitcoin (BTC) Analisti, Bu Hafta Düşüş Beklediği Seviyeyi Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta sonu 1.300 dolarlık bir pump yaşadı ve fiyat korkulan 18.000 dolar bandından kurtuldu. Ancak BTC/USD işlem çiftinin bu yükselişinin kalıcı olmayabileceğini ve yakında sert bir düşüş görüleceğini belirten analistler hala mevcut. Yaptığı Bitcoin tahminleri ve analizleriyle bilinen Vince Prince, BTC yatırımcıları için korkunç tabloyu ortaya koydu.

Bitcoin Fiyat Analizi

Prince, Bitcoin fiyatının yakın vadede 17.000 dolara kadar düşebileceğini vurguladı. Alçalan kanal formasyonu oluştuğunu belirten analist, fiyatın kademe kademe azalacağını ve 17.000 doların temel destek noktası olduğunu belirtti. Tradingview üzerinde analizini yayınlayan tecrübeli isim,  18.890 dolarda ciddi bir destek ve direncin yer aldığını vurguladı.

Bitcoin fiyatının bugün 19.300 dolardan 19.000 dolar seviyesine kadar düşmesi ise analistin ilk hedefine doğru ilerleme yaşandığını gösteriyor. BTC/USD eğer 19.000 dolar desteğini kaybeder ve 18.890 dolara kadar gerilerse, analistin D olarak ifade ettiği ilk hedef gelmiş olacak. Bunun devamında ise önce 17.600 dolar, daha sonra da 17.020 dolar analistin grafiğinde yer alan destek noktaları olarak görülüyor.

 BTC Fiyatı 16.000 Doları Görebilir

Alçalan kanal formasyonunda fiyatın belirli bir kanalda devamlı olarak destek noktalarını aşarak düşmeye devam ettiği biliniyor. Analistin kanal formasyonunda değindiği son destek noktasının 16.000 dolar olması ise kesinlikle BTC yatırımcıları için korkutucu bir tabloyu ortaya koymakta. Bitcoin fiyatı son haftalarda ciddi dalgalanmalar yaşasa da 16.000 dolara aylardır düşüş yaşanmadı.

Lider kripto para biriminin uzun süreden beri görmediği 16.000 dolar bandına inmesi, paniğin en üst seviyelere çıkmasına yardımcı olabilir. Bu da daha fazla satış baskısı, FUD ve korku anlamına geliyor.

BTC’de Düşüş Bekleyenlerin Sayısı Artıyor

Özellikle sektöre yeni giren yatırımcıların böylesine sert bir düşüşe hazır olup olmadığı ise bilinmiyor. Ancak yatırımcılar bu düşüşten sonra korkuya kapılıp sert satışlar yaparsa BTC fiyatının rekor öncesi seviyelerine gerilediği görülebilir.

BTC fiyatı için benzer bir düşüş açıklamasını ünlü sunucu Jim Cramer de yapmıştı. Ancak Cramer dalgalı hareketlerden faydalanarak düşük fiyattan daha fazla BTC alacağını belirterek farklı bir görüş ortaya koydu. Yine de uzmanların yakın vadede sert bir düşüş beklemeleri, BTC yatırımcılarının hazır olmaları gerektiğine işaret etmekte. BTC’nin bu noktadan geri dönüp dönmeyeceği ise tamamen piyasa dinamiklerine bağlı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Yüzünden Her Şeyini Kaybeden Adam, Kızını Öldürüp İntihar Etti

Sonrakini Oku

Ünlü Televizyon Sunucusu Açıkladı: Daha Fazla Bitcoin (BTC) mi Alıyor?

Bir Cevap Yazın