“Bitcoin Boğa Piyasası Gerçek”

Bugün erken saatlerde başlayan Asya piyasası ile Bitcoin fiyatı yeniden 8.000 dolar seviyelerine yükselirken bütün gözler SEC’in VanEck Bitcoin ETF’i ile ilgili bu hafta vereceği karara çevrilmiş durumda.

Bitcoin Yeniden 8.000 $ Seviyesinde

Asya piyasalarının açılmasıyla Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin bugün erken saatlerde yeniden 8.245 dolar seviyesini gördü. Yazının yayıma hazırlandığı sıradaysa fiyat 7.950 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

Piyasa analistleri Pazar sabahından itibaren bir geri çekilme bekliyordu. Ancak Bitcoin fiyatı adeta bu beklentilere meydan okudu ve yükselme eğilimi başladı. Fiyat saatler içinde yaklaşık olarak %9’luk bir artış sergiledi.

Bir hafta önceki fiyatlar bu hafta başındaki fiyatı karşılaştırdığımız zamansa Bitcoin fiyatının bir haftada yaklaşık olarak %14’lük bir artış sergilediğini görüyoruz. Piyasanın tanınan analistlerinden “The Crypto Dog” bu hareketlerle ilgili yaptığı bir açıklamada şunlar dile getirdi:

Rallinin kuvvetini ve geçerliliğini sağlamlaştıran, kaydedilen son hareketlerle beraber Bitcoin’de boğa piyasasının yaşanacağı bir haftaya giriyoruz.

Öte yandan BitMEX CEO’su Arthur Hayes da geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün ardından Bitcoin fiyatının yeniden 8.000 dolara çıkmasının, bir boğa piyasası sinyali olduğunu dile getiriyor. Paylaştığı bir tweet’te “Boğa piyasası gerçek” ifadelerini kullanan Hayes, “Fiyat 7.000 doların altına kısa bir süreliğine indi ve birkaç gün içinde tekrar 8.000 doların üzerine çıktı ve Eylül, Aralık fiyatları bugünkünden yüksek olacak” açıklamasını yaptı.

VanEck Bitcoin ETF Kararı

Avukat Jake Chervinsky’nin açıklamasına göre, Bitwise & VanEck Bitcoin ETF teklifleri sırasıyla 15 Şubat ve 20 Şubat tarihlerinde Federal Kayıtta yayımlandı. Bu da SEC’in bu tarihlerden itibaren 90 gün içinde karar vermesini zorunlu hale getirdi. Bitcoin ETF kararının bu hafta verilmesi gerektiğini dile getiren Chervinsky şunları ekledi:

ETF tekliflerine dair bir umut yok. Eğer SEC VanEck Bitcoin ETF kararını bir kez daha ertelemezse sonuç muhtemelen red olacak, onay değil. SEC geçtiğimiz hafta Bitwise’ın başvurusunu erteledi, ancak hala VanEck ile ilgili bir karar vermedi. Bu durum tam da bu yüzden ETF boğaları için kötü bir işaret.

Amerika Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nu geçtiğimiz hafta Bitwise ETF başvurusuyla ilgili yeniden erteleme kararı aldığını açıklamıştı. Geçtiğimiz zamanlarda ETF’ler ile ilgili kararlar piyasada çeşitli hareketlere sebep oluyordu. Ancak artık SEC’in kararları piyasayı çok da etkileyemiyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Game Of Thrones’tan Kripto Para Dünyasına

Sonrakini Oku

Tom Lee Kripto Kışın Bittiğini 13 Sebeple Açıkladı

Bir Cevap Yazın