Bitcoin Boğa Koşusu 2021’de Mi Başlayacak?

Virtual Blockchain Week’ta konuşan kripto öncüsü Charlie Shrem, yarılanmanın ve parasal genişleme hareketlerinin birleşmesiyle 2021 yılında çok büyük bir boğa koşusu yaşanacağını dile getirdi.

Yarılanma ve Parasal Genişleme

Shrem 30 Nisan’da yaptığı açıklamalarda yarılanmanın koronavirüs salgın ve sebep olduğu kriz sırasında gerçekleşmesinin çok büyük bir olay olduğunu ifade etti. Shrem konuyla ilgili açıklamalarında, “ABD’de iki trilyon dolarlık para var, insanlar bütün bu parayı almaya başlıyor. Ayrıca tüm bu insanlar, muhtemelen işe geri dönmek üzereyken işsizlik parası da alıyorlar ve son birkaç aydır evdelerdi, fazla para harcamalarına gerek yoktu.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Shrem S&P 500‘ü, hükümetin “halkın her şeyin yolunda olduğunu düşünmesine izin vermek” için maniple edebileceği bir ölçüt olarak tanımlayarak geleneksel borsaları hedef aldı. Kripto öncüsü konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Borsa mı, ona inanmıyorum, çok maniple edilebilir. Bu nedenle herhangi bir hisse senedini tanımıyorum. Bana ülkenin yarısının bir işi olmadığını söylüyorsunuz, ancak borsa tüm zamanların en yüksek seviyesini yapıyor. Bu, ekonomimizin gerçekte nasıl bir durumla ilişkili olduğunu gösteriyor.

Boğa Koşusu

Öte yandan Shrem Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, yarılanmanın arz üzerindeki etkisinin hemen görülmeyebileceğini ve bunun aylar alabileceğini ifade etti. Konuyla ilgili verileri değerlendirdiğini ifade eden Shrem 2017 yılında yaşanan boğa koşusunun sebebinin 2016 yılındaki yarılanma olduğunu ifade ediyor. Ancak boğa koşusunun yarılanmadan yaklaşık bir buçuk yıl sonra başladığının da altını çiziyor.

Bunalrın yanında Shrem’in adı daha önce Winklevoss İkizleri ile bir davaya karışmıştı. The New York Times tarafından gündeme taşınan 2 Kasım 2018 tarihli haberde Shrem’in, Tyler ve Cameron Winklevoss ikizlerinden 2012 yılında 5.000 BTC çaldığı iddia edilmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance CEO’su: Bitcoin CoinMarketCap’ten Silinmeli

Sonrakini Oku

Japonya’nın kripto para yasalarındaki değişiklikler bugün yürürlüğe girdi!

Bir Cevap Yazın