Bitcoin Bir Geri Çekilme Yaşayacak Mı?

Bitcoin konsolidasyonu uzun zamandır devam ediyor. Analistler ve yatırımcılar da bir sonraki fiyat hareketinin ne tarafa olacağını analiz etmek için çalışmalar yapıyor. Kısa vadede analistlerin görüşleri oldukça karışıktı. Ancak bir analist boğa koşusundan önce çok daha düşük seviyelerin görülebileceğine inanıyor.

Bitcoin Zamanını Bekliyor

Uzun zamandır Bitcoin fiyatı 9.000 dolar ile 12.000 dolar bandında gidip geliyor. Bitcoin’in fiyat hareketleri hiçbir zaman doğrusal olmadı ve fiyat her zaman yüksek volatiliteliydi. Bu da herhangi bir boğa koşusundan önce daha düşük seviyelerin görülebileceği anlamına geliyor…

Yatırımcı ve analist “dave the wave” Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımda, Bitcoin’in büyüme eğrisine ayak uydurmasından önce bir geri çekilme yaşaması gerektiğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Bazıları Bitcoin’in bu seviyedeki bir artış eğilimi karşısında neden yükseliş göstermediğini merak ediyor. Sorun şu ki, Bitcoin hareketlidir ve uzun süre tek tarafa hareket etmez. Bu parabol ve düzeltme her zaman yükseliş eğrisini karşılaması için bir çiğneme noktası olmuştur.

Eğer analistin ifade ettiği gibi bir geri çekilme yaşanırsa Bitcoin fiyatı 6.000 dolar kadar gerileyebilir. Bunun yanında 6.000 dolar seviyesi 2018 yılı için en çok işlem gören seviye oldu. Bu büyüklükteki bir hareket yaklaşık olarak %50’nin üzerinde bir düzeltmeye işaret eder.

Bitcoin Yarılanması

Bunların yanında 2020’de Bitcoin madencilik ödüllerinde yaşanacak olan yarılanma öncesinden beklenen fiyat artışından önce düşüşlerin yaşanması çok da sürpriz olmaz.

Bunun yanında ünlü yatırımcı Peter Brandt, fiyatlarla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısı olduğumu belirtmek zorundayım. Yine de klasik grafik ilkelerine saygı duymalıyım. Bu azalan üçgen tamamlanan kadar düşüş eğiliminde bir üçgen değildir.

Öte yandan Brandt, Temmuz ayında piyasa için yaptığı tahminlerde Bitcoin’in %80 oranında düşebileceğini dile getirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FED Başkanı Libra Hakkında Konuştu

Sonrakini Oku

Demester: Bitcoin’de Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Bir Cevap Yazın