Bitcoin Balinalarından Heyecan Yaratan İşlem!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftalarda inanılmaz bir volatilite yaşadı ve 7.500 dolara düştükten sonra 10.300 dolara kadar yükseldi.

Birçok kripto para analisti bu beklenmeyen yükselişi Çin Başkanı Xi Jinping‘in blockchain hakkındaki açıklamaları ile bağdaştırsa da, sektörün büyük bir kısmı da Bitcoin balinalarını bu durumdan sorumlu tuttu. Söz konusu teorilere ek olarak 4Chan ve Reddit gibi önde gelen sosyal medya platformlarında gündeme oturan ve ”Bitcoin Kehaneti” olarak anılmaya başlanan bir fiyat tahmini de, yükselişin olası sebeplerinden birisi olarak gösteriliyor.

Bitcoin Kehaneti Tutacak Mı?

Zaman yolcusu olduğunu belirten bir kullanıcı Bitcoin’in aylık fiyat tahminlerini yayınlamış ve ilk iki tahmininde başarılı olduktan sonra Ekim’de BTC’nin 16.000 dolara kadar çıkacağını vurgulamıştı. Ekim ayının son gününe gelmemize rağmen BTC’nin 9.000 dolar bandında gezinmesi, umutları azaltsa da, bir balinanın milyonlarca dolarlık BTC transferi yapması son günde heyecanı körükledi.

Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre bir Bitcoin balinası bilinmeyen cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana tamı tamına 9.013 Bitcoin aktardı. Aktarımın yapıldığı dakikaya göre bu işlemin değeri 83 milyon doların üzerinde gözükmekte. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist: Bitcoin Boğaları Aceleci Davranıyor, Henüz Vakit Var!

Sonrakini Oku

Rus Yetkili: Dünyadaki BTC’lerin Yüzde 20’sini Kazacağız!

Bir Cevap Yazın