Bitcoin Adresleri Sayısında Yeni Rekor Kırıldı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Temmuz ayında gördüğü zirve fiyat noktasından sonra düşüş yaşıyor olsa da, geçtiğimiz günlerde yeni bir kilometre taşını geride bıraktı ve bir rekor daha kırdı.

Bitcoin adreslerinin sayısı hiçbir boğa döneminde bile görülmeyen bir seviyeye ulaştı. Bitcoin ağında şu an için içerisinde 0 BTC’den daha fazlası bulunan 28,390 milyonun üzerinde aktif adres var. Bundan önceki rekor 2018 yılının Ocak ayında 28,384 milyon aktif adrese ulaşıldığında görülmüştü ancak mevcut sayı bunun bile üzerinde.

Grafikten de görülebildiği üzere Bitcoin adreslerindeki büyüme 2009 yılından 2017 yılına kadar sürekli bir artış sergilemekteydi. 2018 yılında ciddi bir düşüş yaşayan ve birçok madencinin, yatırımcının ellerindeki BTC’leri satmasıyla görülen aktif cüzdan sayısındaki azalma, yeniden 2018 yılının sonlarına doğru artmaya başladı.

Bitcoin Rekora Doymuyor

Bitcoin’in özellikle büyük bir heyecan ile beklenen blok ödülü yarılanmasına doğru daha da fazla aktif cüzdan sayısına ulaşacağı tahmin edilmekte. 2020 yılının başlaması, fiyat açısından belirsiz olsa da, ağın temelleri açısından daha büyük yeniliklere sahne olabilir. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde bir rekor daha kırarak 1 saat içerisinde inanması güç bir miktarda BTC hacmine ev sahipliği yaptı.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist Bitcoin İçin Umut Veren Açıklamalarda Bulundu!

Sonrakini Oku

Ethereum’un Istanbul Hard Fork’u Başarıyla Tamamlandı!

Bir Cevap Yazın