Bitcoin 9.000 Dolara Yaklaştı, Piyasa Değeri 25 Milyar Dolar Arttı

Geçtiğimiz hafta bir düşüş yaşayan lider kripto para Bitcoin, haftayı yükseliş eğilimiyle kapatmıştı. Bugünse Asya piyasalarının açılmasıyla bir kaç haftadır olduğu gibi güzel bir ivme yakaladı ve çoğu analistin beklediği gibi 8.000 dolardan daha yüksek seviyeler görüldü ve 8.900 dolar civarına ulaşıldı. Hatta 2018 Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin’in 9.000 dolar barajı için de çok az yolu kaldığını ifade edebiliriz.

Bitcoin Fiyatı %13 Arttı

Bitcoin (BTC) saatler içinde on ayın rekorunu kırarak 8.930 dolar seviyesine kadar ulaştı. Bitcoin fiyatı kripto para platformlarına göre 2018 Mayıs ayından beri bu seviyeleri görmemişti. Bugün erken saatlerde başlayan yükselişle artış oranı %13 seviyelerine ulaştı. Bu güzel hareketler Bitoin’in 10.000 dolar barajını yakın zamanda kıracağı tahminlerini de doğal olarak beraberinde getirdi.

Ayrıca henüz bu yükseliş yaşanmamışken geçtiğimiz günlerde Keiser Report’un ev sahibi Max Keiser 10.000 dolara doğru yükselişin başladığını dile getirmişti.

Öte yandan Bitcoin’in bugünün ilk saatlerinde çizmeye başladığı grafiğe bakıldığında iki hafta önceki grafikle büyük benzerlikler olduğu görülüyor. Bununla birlikte Bitcoin geçtiğimiz hafta bir düzeltme hareketi yaşamış ancak 7.000 dolar seviyesinde kalmayı başarmıştı. Lider kripto paranın son hamlesi doğal olarak yatırımcılar ve analistler için haftanın ilk konusu oldu.

“CryptoFibonacci” olarak bilinen ünlü analist, bazı aşamalarda hareketli ortalamalara geri dönülebileceğini şu ifadelerle belirtti:

Hoşlanmadığım tek şey destek seviyelerinden çok uzaklaşılmış olması. Bu yüzden bu yükselişin karını almanızı tavsiye ederim. Bu sadece benim fikrim. Piyasa hala yükseliş eğiliminde ancak bazı noktalarda destek seviyelerinin altına inilebilir.

Bunların yanında “CryptoFibonacci”, 9.000 dolar ortalarına kadar güçlü bir destek noktası olmadığını, 9.00 dolar seviyesinden sonra korkulacak bir şey kalmayacağını da ekledi.

Piyasada 25 Milyar Dolarlık Artış

Lider kripto para haftaya güzel bir ivmeyle başlarken her zaman olduğu gibi altcoin‘lerde Bitcoin’i takip etti ve piyasa yeşile büründü. Toplam piyasa değeri 247 milyar dolardan 272 milyar dolar seviyesine çıktı. Günlük işlem hacmi de yaklaşık olarak yüzde 50 seviyesinde artış gösterdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Düşüşe Mi Geçti? Piyasa 1 Gecede 10 Milyar Dolar Kaybetti!

Sonrakini Oku

Ünlü CEO’dan Umut Veren Bitcoin Boğa Piyasası Yorumu!

Bir Cevap Yazın