Bitcoin 8 Yıl Boyunda Hangi Ay Ne Kadardı? Her Ay 100 TL’lik Alım Yapsaydınız Zengindiniz!

8 Yıl boyunca her ay 100 TL değerinde Bitcoin alsaydınız kaç paranız olurdu? Gelin son 8 yıldaki Bitcoin fiyatı hareketini ay bazlı şekilde ele alalım. Toplam 96 ay boyunda her ayın başında 100 TL’lik Bitcoin aldığınızı varsayalım ve 2022 Ocak ayındaki kazancınızı hesaplayalım.

Bitcoin 8 Yıl Boyunda Hangi Ay Ne Kadardı?

2014 yılının Ocak ayını başlangıç alırsak BTC bu tarihte sadece 1977 TL’ydi. Yani 100 TL karşılığında 0,50 Bitcoin civarında alım yapabiliyordunuz. Bu tarihlerde Bitcoin’i duymamış olabilirsiniz ancak bu haberi okuduğunuz internet sitesi size ulaşabilmek ve Bitcoin’in potansiyelinden bahsetmek için yayın hayatına devam ediyordu. Evet, Coin Türk 8 yılı aşkın süredir kripto paralar ve Bitcoin hakkında en güncel ve doğru haberleri okuyucularına ulaştırmaya devam ediyor.

Rakamlar TL cinsindendir.

Yukarıdaki tabloda Bitcoin’in 2014 Ocak ile 2022 Ocak tarihleri arasındaki aylık TL bazlı fiyat hareketlerini görüyorsunuz.

Her Ay 100 TL’lik Bitcoin Almak

Geliriniz sabit ve yatırım bütçeniz zayıf ise doğru projelere istikrarlı minik yatırımlar yapmak sizi uzun vadede zengin edebilir. Bitcoin bunu son 8 yılında ispatladı. Yukarda 8 yılın aylık fiyat hareketlerini gördünüz. Peki her ayın 1’inde 100 TL değerinde Bitcoin alsaydınız ne kadar paranız olurdu?

Her ay 100 TL değerinde Bitcoin alsaydınız ne kadar Bitcoin’iniz olurdu?

Tam olarak yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi olurdu. İlk yıl ana paranızdan zarar eder ve belki de bunun iyi bir yatırım olmadığını düşünürdünüz. Fakat ikinci yıl ufak da olsa kar ettiğiniz görüp bu yatırım modeline devam ederdiniz. Üçüncü yıl yani 2016 yılının Aralık ayına geldiğiniz de cebinizde 9.274 TL olurdu. Toplam içerideki paranızın 3600 TL olduğunu düşünürsek gayet iyi bir getiri diyebiliriz.

Eğer yatırımlarınıza 2022 yılı Ocak ayına kadar devam etme dirayeti gösterebilseydiniz 3,837 BTC yani 2 milyon 427 bin TL biriktirmiş olacaktınız. İçerideki 9700 TL ana paranız 252x yapmış olacak İstanbul’da sıfır birkaç daire alabilecektiniz.

Peki buna sabredebilir miydiniz? Benzer bir çalışmayı diğer altcoin için de derleyip sizinle paylaşacağız. Dogecoin gibi fiyatını hızlı katlayan varlıklar çok daha ciddi kazançlar getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

American Express’ten Kripto Para Açıklaması!

Sonrakini Oku

Valkyrie, Yeni ETF Başvurusunda Bulundu! Bitcoin’e Dolaylı Yatırım!

Bir Cevap Yazın