“Bitcoin 7.000 Dolara Düşecek”

NYMEX’te (New York Mercantile Exchange) bir kripto para yatırımcısı olan Anthony Grisanti CNBC’deki Trade Alert programına konuk olarak katıldı. Programda Bitcoin’in kısa süre içinde 7.000 dolara düşeceğini düşündüğünü belirten Grisanti ekledi: “Bence piyasa birazcık konsolide olacak. Bence konsolidasyon bu piyasa için çok sağlıklı.”

NYMEX yatırımcısı sözlerinin devamında, son zamanlarda piyasada hacimlerin düştüğünü not düştü. Grisanti’ye göre bu, alım yapan kişilerin piyasaya birkaç hafta önce sahip oldukları aynı güçle dönmediğini gösteriyor.

Brian Kelly

Yine CNBC’den (kripto para fon yöneticisi ve program sunucusu) Brian Kelly, 2020’de gerçekleşecek olan madencilik ödülü yarılanmasının önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatının çok daha yukarılara gelmesine katkıda bulunabileceğini kaydetti. Fiyatlar 8.000 dolar seviyelerdeyken yatırımcılara portföylerinin %1 ila 5’i arasını kripto paralara ayırmaları yönünde tavsiye verdi.

JPMorgan Chase

Öte yandan hafta başlarında ABD’nin en büyük bankalarından JPMorgan Chase’in stratejistleri bir rapor yayımladı. Rapora göre Bitcoin’in şu anki değeri, gerçek değerini geride bıraktı. Stratejistlerin düşüncesi, Bitcoin’in son zamanlarda 2017’deki ralliyi yansıtacak şekilde işlem gördüğü yönünde, ki bu rallinin öncesinde fiyat uzun süreli bir düşüş yaşamıştı.

Haberimizin hazırlandığı sıralar Bitcoin düşüş trendine girmiş durumda. Öyle ki %3,98 değer kaybıyla 7.647 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’deki aylık kazanç ise yaklaşık %50.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Doların Ölümü Kaçınılmaz, Bitcoin Yasaklanamaz!”

Sonrakini Oku

Game Of Thrones’tan Kripto Para Dünyasına

Bir Cevap Yazın