Bitcoin 4.000 Dolara Kadar Düşer Mi?

Görünüşe göre, herkes ayıların gidip boğaların gelmesini beklerken ayılar hakimiyetlerini güçlendiriyor. Eğer durum böyle devam ederse de ayıların saltanatını yok etmek imkansız hale gelecek.

Piyasalardaki stabil durum yerini düşüşlere bıraktığından beri Bitcoin’in de sürekli düşüş trendi çizdiğini söyleyebiliriz. Bitcoin tamamen tepetaklak olacak mı? Bitcoin 4.000 dolara düşecek? Bir daha boğalar hiç gelmeyecek mi? Yoksa Bitcoin yakın zamanda yerini kaybedecek mi?

Bitcoin 14 Kasım’da 6.000 dolar barajının altına indiğinden beri kan kaybetmeye devam ediyor. İşlem hacminin de 3 milyar dolar gerilediğini görüyoruz. Bitcoin önce 5.736 dolara ardından 5.645 dolara son olarak da iki gündür seyrettiği seviye olan 5.578 dolara geriledi.

En ünlü kripto para dünü 5.559 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve gün içinde 5.653 dolar seviyelerine kadar çıktı.

Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı %5,21 oranında bir düşüşle yaklaşık 5.309 dolardan işlem görüyordu. Bu hızla düşmeye devam etmesi durumunda Bitcoin’in 5.000 dolar seviyesini koruyup koruyamayacağı da piyasa katılımcıları tarafından sürekli tartışılıyor. Bu süreç içinde işlem hacminin 7.73 milyar dolardan 4.73 milyar dolara düşmüş olması da umutları kıran bir başka etken oluyor.

Öte yandan manzara diğer kripto paralar için de çok parlak görünmüyor (en azından bugünkü görünüme bakıldığında). Ethereum da son 24 saat içinde %10,62 oranında düşerek 170 dolar seviyesinden 157,40 dolar seviyelerine indi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Avrupa Merkez Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Benoît Cœuré Bitcoin’i Eleştirdi

Sonrakini Oku

İsviçreli Kripto Para “Helal Sertifikası” Aldı

Bir Cevap Yazın