“Bitcoin 2019 Sonuna Kadar 25.000 Dolar Olacak”

Bitcoin fiyatı 8.000 doların altını görmüş olsa da uzmanlar yükselişin devam edeceğini savunuyor. Oliver Isaacs geçtiğimiz günlerde Independent’a yaptığı açıklamalarda 2019 sonuna kadar lider kripto para birimi Bitcoin’in 25.000 dolara ulaşacağını dile getirdi.

Ufukta Yeni Artışlar Var

Bitcoin fiyatının yaşadığı son düşüşün ardından bazı uzmanlar düşüşün devam edeceğin dile getirerek kripto para topluluğunu endişelendirseler de Isaacs, bir numaralı kripto paranın 2019 bitmeden yeni bir ATH seviyesine ulaşma potansiyeli olduğuna inandığını ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Son güçlenmenin arkasında birden fazla yönetici var. Jeopolitik, teknolojik ve düzenleyici itici güçler var.

Dolayısıyla Isaacs, söz konusu faktörlerin bir araya gelmesi Bitcoin fiyatını yeni seviyelere taşıyacağına inanıyor. Isaacs’in yanı sıra Wall Street analisti Bart Smith de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda bunu dile getirmişti. Smith, yasal düzenlemeler sayesinde kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına çekileceğine inandığını ifade etmişti.

Bir Kelimeden Fazlası

2017 yılında Bitcoin, yılın en çok aranan kelimelerinden biri haline gelmişti. Çünkü Bitcoin o yıl en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar bandına çıkmıştı. Bu durumdan faydalanabilen bireysel yatırımcılar da oldukça büyük kazançlar elde etmişlerdi. Kripto para piyasasının bugüne kadar gördüğü en büyük boğa piyasası ve en büyük spekülatif hareketler 2017’de yaşanmıştı.

Isaacs artık işlerin daha farklı olduğunu ve Bitcoin “güvenli liman” olarak algılanmaya başladığını dile getiriyor. Örneğin Isaacs’e göre Çin, Amerika ile yaşadığı ticari gerilim sebebiyle Bitcoin almaya başladı.

Öte yandan Isaacs, hiç kimsenin Bitcoin kullanmadığı durumunun artık geçersiz olduğunu da belirtiyor ve Amazon, Whoole Foods, Microsoft gibi büyük markaların artık kripto para kabul ettiğini sözlerine ekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Araştırma, Bitcoin Madenciliği İle İlgili Önemli Bir Bilgiyi Ortaya Çıkardı!

Sonrakini Oku

Bitcoin.com Kendi Kripto Para Borsasını Piyasaya Sürüyor!

Bir Cevap Yazın