“Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak”

Son NBA şampiyonu Golden State Warriors’ın sahiplerinden biri, aynı zamanda Social Capital’in kurucusu olan Chamath Palihapitiya geçtiğimiz hafta CNBC’ye röportaj verdi. Palihapitiya röportajında bitcoin’in değeri ve potansiyel büyüme rakamları üzerine konuştu.

Bitcoin’e ilk olarak 2012’de yatırım yapan piyasa gurusu, benimsenme oranı artmaya devam ettiği sürece bitcoin’in önümüzdeki 20 yıl boyunca fiyatının katlanarak artacağını kaydetti.

Palihapitiya’nın sözleri, kendisi gibi bitcoin’in büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanan piyasa kurtlarının sözlerini takip ediyor. Bitcoin’i değer saklama aracı olarak altınla karşılaştıran Palihapitiya’nın sözleri şu şekilde:

“Bu şeyin [bitcoin’in] altınla karşılaştırılma potansiyeline sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dünya düzeninin sorunsuz bir şekilde tesis edilmesi için gereken şeyleri bir bir piyasadan silen otokratik rejimler ve bankacılık altyapısı karşısında resmen fantastik bir koruma ve değer saklama aracı olarak işlev görüyor. Fikrimi soracak olursanız önümüzdeki 3 ila 4 yıl içinde coin başı 100 bin dolar fiyatını göreceğiz, 20 yıl sonrasında ise fiyat 1 milyon dolara ulaşacaktır.”

Piyasa gurusu Chamath Palihapitiya’ya göre esas mesele, bitcoin’in mevcut bankacılık altyapısının öyle ya da böyle sebep olduğu büyük sorunlara karşı koruma sağlaması. Bankaların kripto paralara ve kripto para bağlantılı hesaplara yasak getirmesi durumunda bitcoin’in mevcut geleneksel sistemle bağının tamamen kopacağını savunan piyasa gurusu Palihapitiya’nın yatırımcılara bir de tavsiyesi var: “Yatırımlarınızın en azından % 1’i bitcoin olsun, bu hepimizi gerçek anlamda kurtarabilir.”

20 bin dolar bandından sonra kısa süre içinde 6 bin dolara çakılan bitcoin tekrar kıpırdandı. 8 – 9 bin dolar seviyelerinden işlem gören bitcoin için tekrar boğa piyasası tahminleri başladı. Fiyatın nasıl seyredeceğini kestirmek zor olsa da haberin yayına girildiği sırada bitcoin’in 8400 seviyelerinden işlem gördüğünü not düşmekte fayda var.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Gücünü Petrolden Alacak

Sonrakini Oku

Güney Kore’de Düzenlemelere Rağmen Yeni Kripto Para Borsaları Açılıyor

Bir Cevap Yazın