Bireysel Kullanıcılar Bitcoin Ödemelerini Aktif Kullanıyor

Bireysel internet kullanıcılarının alışverişlerinde kripto para ödemeleri yapmalarını sağlayan ve kripto para borsası Coinbase’in kuruluşu olan Coinbase Commerce’ın iki yıllık tarihi boyunca gerçekleşen toplam işlem hacminin 200 milyon doları geçtiği ortaya çıktı.

Cointelegraph’ın haberine göre 26 Mart’ta konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, Amerika’nın en büyük kripto borsası olduğu belirtilen Coinbase’in bir kanadı olan bu kuruluşun başarısının, borsanın mevcut 8.000 bireysel kullanıcısından kaynaklandığı ifade ediliyor.

Alışverişlerde Bitcoin

Koronavirüs salgını geleneksel piyasalara zarar vermeye devam ediyor. Ancak Coinbase Commerce yaptığı açıklamalarda tüketicilerin aldıkları ürünler için ödeme yapma konusunda Bitcoin kullanırken oldukça rahat olduklarını ortaya koyuyor.

Öte yandan Coinbase Commerce’de ürün lideri olan John Zettler, BTC’nin platformda ödeme yöntemleri olarak sunulan kripto para birimleri arasında açık ara tercih edilen ödeme yöntemi olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı.

Ticari müşterilerimiz bize genellikle Bitcoin’in en çok aşina oldukları kripto ve en çok güvendikleri kripto olduğunu söylerler.

Bunların yanında değişken fiyat hareketleri bireysel kullanıcıların kripto para birimlerini benimsemesini zorlaştırıyor. Ancak Coinbase Commerce’den gelen bu rakamlar bir gösterge olarak kabul edilirse daha fazla bireysel kullanıcının Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiği ifade edilebilir.

Düşüşün Kazananı: USD Coin

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri 12 ve 13 Mart’ta sert düşüşlerle başa çıkmaya çalışırken bu durum stablecoin’lere yaradı ve stablecoin’lerin işlem hacmi 444 milyon dolara ulaştı.

Coinbase’in kendi stabilcoin’i USD Coin (USDC), kripto sahiplerinin düşüş esnasında özellikle tercih ettiği bir stablecoin olarak karşımıza çıktı. Piyasa değeri açısından USDC, 25 Mart’ta sona eren otuz günlük bir dönemde %57 oranında bir artış sergiledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee: “Gizlilik Odaklı Kriptolar Hiperenflasyondan Kurtarabilir”

Sonrakini Oku

Analist, Bitcoin’in Düşüş Öncesi Çıkacağı Son Seviyeyi Açıkladı

Bir Cevap Yazın