Bir Otomobil Devi Daha Bitcoin’i (BTC) Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edebilir!

Ortaya çıkan son bilgilere göre otomotiv devi General Motors (GM) Bitcoin’i takibe aldı. CEO yaptığı açıklamalarda MOBI Blockchain ortaklığı ile birlikte Bitcoin’in firmanın radarına girdiğini ifade etti. CNBC’nin haberine göre konuyla ilgili henüz bir karar verilmiş değil ancak şirket müşterilerin BTC ile ödeme yapmak isteyip istemediklerini araştıracak.

Henüz Yatırım Yok

General Motors CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamalarda, şirketin henüz Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamadığını ifade etti. Ancak şirket yine de BTC’nin performansını izlemeye ve değerlendirmeye devam ediyor. GM’in dördüncü çeyrek kazanç duyurusunda yaptığı açıklamalar sırasında Mary Barra, “Gelecekte güçlü bir müşteri talebi olursa, bunu yapmaktan bizi alıkoyan hiçbir şey yoktur” sözlerini kullandı.

Bu noktada General Motors doğrudan müşterilere ürün satmadığını bunun yerine bayilikler aracılığı ile satışlarını gerçekleştirdiğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla eğer GM, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ederse bayiler ve bayilerin kullandığı sistemler ile ödeme entegrasyonu yapması gerekecek.

Tesla’nın Bitcoin Hamlesi

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile artık Bitcoin ile Tesla alınabileceğini paylaşmıştı. Dolayısıyla artık isteyenler BTC ödemesi yaparak Tesla sahibi olabiliyor. Bu noktada bu işlemin şu an için sadece Amerikalı müşteriler için geçerli olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Bunun yanında Tesla, satışlarla elde ettiği Bitcoin’leri geleneksel para birimlerine dönüştürmeyeceğini ve Bitcoin olarak saklayacağını da belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kriptolar Adına Büyük Adım: Visa USDC Kullanımına Başlıyor!

Sonrakini Oku

Ripple CTO’su, XRP İle İlgili Merak Edilen Soruyu Yanıtladı

Bir Cevap Yazın