Bir Kripto Para Madencilik Şirketi Daha Kepenk Kapattı!

Kripto para piyasası yaşanan düşüşten sonra toparlanmış gibi gözükse de kripto para madencilik şirketlerinin birçoğu kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Digital Farms Bitcoin Madenciliğini Durdurdu

Özellikle Bitcoin‘in fiyatı 3.800 dolara düştükten sonra ağın hemen kendini ayarlayamaması ve madencilik zorluğunun bundan haftalar sonrası düşüş yaşaması birçok madencilik firmasını zor duruma soktu. Dev madencilik firmaları bu durumu idare edebilecek kaynaklara sahip olsa da küçük çaplı madencilik şirketlerinin birçoğu hizmetlerini askıya aldı.

NASDAQ üzerinde listelenen ABD merkezli DPW Holdings de Bitcoin’in fiyat düşüşünden sonra kepenk kapatmak zorunda kalan şirketlerden birisi oldu. DPW Holdings’e bağlı Digital Farms isimli Bitcoin madencilik şirketi 18 Mart tarihinde yaptığı bir duyuru ile firmanın Covid-19 salgını yüzünden geçici süre hizmet veremeyeceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada Digital Farms’ın kripto para madencilik işlemlerinin belirsiz bir süre için askıya alındığı ve bunun temel olarak Bitcoin’in piyasa fiyatından kaynaklandığı belirtildi. Bitcoin’in böylesine düşmesinin ilk sebebi Covid-19 salgını kaynaklı satışlar olarak biliniyor ve firmanın yaptığı açıklama oldukça yerinde.

Digital Farms’ın Bitcoin ağında en çok beklenen gelişmelerden birisi olan Bitcoin Halving‘den kısa süre önce böyle bir açıklama yapması ise durumun ne kadar kritik olduğunu gösteriyor. Blok ödülünün 6,25 BTC’ye düşmesinden önce birçok madenci BTC biriktirmeye başladı ve zararına bile olsa ileriye yönelik yükseliş umutları faaliyetlerin devam etmesini sağlıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Gelişimine En Çok Yardım Eden Kurumlar Belli Oldu

Sonrakini Oku

Dijital Panik: Coronavirüs ve Petrol Fiyatlarının Düşüşü Kripto Para Piyasasını Nasıl Çökertti?

Bir Cevap Yazın