Bir Kez Daha Kanıtlandı: Bitcoin Daha Avantajlı!

Bitcoin’in geleneksel para birimlerinden daha faydalı olduğu, Binance’in fon taşıma sırasında devasa bir işlem oluşturmasıyla 31 Mayıs’ta bir kere daha ortaya çıktı.

Bitcon’in işlem ücretleri ve bu ücretlerin yüksek olduğu kripto para karşıtları tarafından sürekli dile getiriliyor. Ancak dün gerçekleşen devasa işleme göre durum sanıldığı gibi değil…

Birkaç Dakikada Yarım Milyar

Bitcoinist’in haberine göre, kripto para işlemlerini takip eden ve Twitter üzerinden işlemleri paylaşan Whale Alerts’in, 500 milyon doların üzerinde bir dizi işlem gerçekleştiğini gösteren verileri başlangıçta takipçilerini bir hayli endişelendirdi. Sonrasında yapılan, “Bu yalnızca Binance içinde gerçekleşen bir devirdi. Paniğe gerek yok” açıklamasıyla takipçilerin içine su serpilmiş oldu.

550 milyon Amerikan doları değerindeki fon için Binance byte başına yalnızca 5 dolar ya da yaklaşık olarak 141 satoshi ödeme yaptı. Yöneticiler fonları tekrar taşıdıklarında ise ücret daha da düşüktü: yaklaşık olarak 3.70 dolar.

Ücretler ve Zaman

Her iki işlemin gerçekleşmesi de yalnızca dakikalar içinde tamamlandı ve Bitcoin’in büyük transferlerde avantajlı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz birkaç ay içinde işlem ücretlerinin de düştüğü göz önünde bulundurulduğu zaman kripto para birimleriyle yapılan transferlerin, hem masraf hem de zaman bakımından diğer fon transfer seçeneklerini bir kez daha geride bıraktığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Öte yandan Blockchain araştırma firması Diar 11 Şubat’ta bir rapor yayımlamış ve Bitcoin işlem ücretlerinin düştüğünü açıklamıştı. Diar’ın yayımladığı rapora göre Bitcoin işlem ücretleri neredeyse 2014 yılındaki seviyelerine indi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Neden Düşüyor?

Sonrakini Oku

3 Milyar Dolarlık Devasa Bitcoin Transferi Paniğe Yol Açtı!

Bir Cevap Yazın