Bir Banka Daha O Kripto Para Borsasına Para Gönderme İşlemlerini Durdurdu!

İngiltere merkezli dev banka Natwest, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e yapılan transferleri askıya aldı. Natwest’in kararı, diğer iki büyük İngiliz bankası olan Barclays ve Santander’in Binance borsasına fon transferlerini engellemek adına benzer bir hamle gerçekleştirmesinin ardından geldi.

Natwest, Binance Borsasına Para Gönderme İşlemlerini Kısıtladı

Bankalar, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kripto para borsaları ile ilgili bir uyarıyı izleyerek harekete geçti. Son gelişmelere göre Natwest, Binance borsasına olan fon transferlerini engelleme kararı aldı. Natwest, Birleşik Krallık’ta Binance’e yapılan ödemeleri bloke eden son finans kurumu olarak bildirildi. 2020 yılı raporuna göre Natwest Group, Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 19 milyon müşterisiyle bölgedeki en büyük bankalarından biri olarak kayıtlarda yer alıyor

Natwest Group sözcüsü, bankanın özellikle sosyal medya ve web siteleri aracılığıyla bireysel ve işletme bankacılığı genelinde müşterileri hedefleyen yüksek düzeyde kripto para yatırım dolandırıcılığından korumak adına bu hamleyi yaptığı belirtildi: “Müşterilerimizi bu platformları kullanan suçlulardan korumak adına bir müşterinin kripto para borsalarına gönderebileceği maksimum günlük miktarı geçici olarak azaltıyoruz ve özellikle önemli seviyelerde yapılan ödemeleri bloke ediyoruz. Bu adım müşterilerimizi dolandırıcılıktan korumak adına atılmıştır.”

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), 26 Haziran’da Binance hakkında düzenleyici kurallara uymadığı gerekçesiyle uyarıda bulunmuştu. FCA’nın uyarısının akabinde Barclays, müşterilerinin Binance’e para gönderme işlemlerini durdurdu. Kısa süre sonrasında ise Santander Bank aynı stratejiyi izledi ve dev kripto para borsasına yapılan ödemeleri askıya aldı.

Binance, Birçok Finans Otoritesinin Kıskacı Altında

Bunun üzerine Binance SEPA banka transferleri aracılığıyla GBP çekme ve EUR yatırma işlemlerini askıya aldı. Faster Payments ve Clear Junction, Binance için ödeme işlemlerini durdurdu. Bununla birlikte Visa ve Mastercard, Binance’in düzenleyici kurallara uyumluluğunu yakından izlediğini ve bağlantıların kesilmediğini aktardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uniswap Arayüzünden 100 Tokeni Delist Ediyor!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Oldu! Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor?

Bir Cevap Yazın