Binance’ten Büyük Yenilik: BNB Gerçek Hayatta Kullanılmaya Başlıyor

Blockchain tabanlı otel rezervasyon platformu Tripio’daki 450 bin otel için bundan böyle Binance Coin (BNB) ödeyerek rezervasyon yapılabilecek. Tripio – Binance arasında yapılan stratejik partnerlikle 10 milyon aktif BNB kullanıcısı bu yeni özellikten yararlanabilecek. Binance CEO’su Changpeng Zhao partnerliğe ilişkin şu yorumu yaptı:

Bunu denemek için sabırsızlanıyorum. Şimdi kaldığım otelden çıkabilir ve tekrar rezervasyon yaparken BNB kullanabilirim. BNB’yi desteklediğiniz için teşekkürler!

Benimsenmenin önemi

Son iki yılda Expedia, Microsoft ve Steam gibi pek çok büyük ölçekli şirket kripto paraları sistemlerine entegre etti. Yaz aylarında da büyük bir Japon POS hizmeti sağlayıcısı, yüz binlerce perakende satıcısında Bitcoin’i entegre etmeye başladı.

Kripto paraların bir varlık sınıfı olarak bazı zayıf yönlerinin olması şirketlerin dijital paraları benimseme fikrini gözden geçirmesine sebep oldu ve sonrasında yukarıda belirttiğimiz girişimlerin hepsi durduruldu; Bitcoin bu şirketler tarafından kullanılmamaya başladı.

Uzun doğrulama periyotları, yüksek volatilite ve düşük likidite sebebiyle geçmişte satıcılar için zorlu bir ekosistem vardı. Ölçeklenme çözümleri ve sabit coin’lerle bu durumun bir nebze önüne geçilmeye çalışılıyor. Bununla birlikte satıcılar sürekli PayPal’a alternatif arıyor. Zira PayPal ve benzeri platformlarda işlem ücretleri oldukça yüksek.

Tripio mart ayında OK Blockchain Capital, Ceyuan Ventures, Node Capital, F2Pool ve GENESIS Capital gibi önemli risk sermaye şirketlerinin liderlik ettiği fonlama turunda 20 milyon dolar toplamıştı. Şirket şimdi de Binance’le 450 bin otelde BNB’nin kullanımı konusunda anlaştı. Bu anlaşma, kripto paraların benimsenmesi konusunda önemli bir eşiğin aşılması anlamına geliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

The Top 10 Best Computer Speakers in the Market

Sonrakini Oku

Starbucks 2019 Yılında Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edebilir

Bir Cevap Yazın