Binance’te 1 Saniyede 1 Milyar Dolarlık İşlem Gerçekleşti

Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi 6 Eylül’de gerçekleştirilen ve yaklaşık olarak 1.018 milyar dolarlık Bitcoin işlemi için 700 dolar işlem ücreti ödenmişti. Bu işlemle 94.504 BTC transfer işlemi yapılmıştı.

Aslında kullanıcı bu işlemi 10 dakika gibi bir sürede 35 dolarlık işlem ücretiyle de yapabilirdi. Ancak muhtemelen daha hızlı işlem istendiği için işlem ücreti 20 katına çıkmış oldu. Yine de geleneksel transfer işlemlerinde bu kadar büyük bir işlem gerçekleştirilmek istenirse çok daha fazla işlem ücreti ve çok daha uzun süreler gerekir…

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao dün Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımla platformlarında 1.1 saniyede tam olarak 1.2 milyar dolarlık Bitcoin işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ayrıca Zhao’nun yaptığı açıklamalara göre bu işlemin ücreti yalnızca 0.015 dolar oldu.
Binance CEO’su aynı açıklamasında bir önceki gün gerçekleştirilen Bitcoin işlemi ile ilgili de şu yorumu yaptı:

Çok ucuz. Bir bankaya gidip önümüzdeki 10 dakika içinde 1 milyar ABD doları transfer etmek istiyorum ve bunun için 700 dolar ödeyebilirim demeyi deneyin.

Bunların yanında aslında Bitcoin’in ortaya çıkış amaçlarından biri de buydu: Hızlı transferler ve düşük ücretler… Son açıklamalara ve son işlemlere bakıldığında lider kripto para birimi bu amacını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor gibi görünüyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain 2021 Yılına Kadar Standart Haline Getirilecek

Sonrakini Oku

Donald Trump, Justin Sun’ın Teklifine Cevap Verecek Mi?

Bir Cevap Yazın