Binance’den Önemli Ethereum Sinyali: Yüzde 30’luk Hareket Kapıda

Toplam ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un fiyatı hakkında önemli bir sinyal verdiği ortaya çıktı. Binance Futures üzerindeki Ethereum fonlama oranı, uzun bir süreden sonra yeniden negatif tarafa geçti.

Tanınan kripto para analistlerinden Byzantine General tarafından paylaşılan verilere bakıldığında, şu an için Binance üzerindeki Ethereum pozisyonlarının büyük bir çoğunluğu düşüş odaklı. Analistin paylaştığı veriler Binance Futures’ın çoğunluğunun ETH’de düşüş beklediğini ve short pozisyonlara yönelik bir yoğunluk olduğunu gösteriyor.

Binance Futures Üzerinde Ethereum Çılgınlığı

ETH/USD grafiğinde ve Binance Futures üzerinde bu oranlara ulaşılma yüzdesinin 3 ile 5 arasında değiştiği bilgisi, aslında olayın ne kadar nadir olduğunu göstermekte. Peki böyle bir durumda yatırımcılar neye karşı hazırlıklı olmalı? Kripto para piyasasında ve özellikle kaldıraçlı işlemlerde bir yöne ağırlık verildiğinde balinaların tam tersi yöne doğru ani fiyat hareketi sağladığı biliniyor.

Yani Ethereum için short pozisyonların rekor seviyeye ulaştığı şu günlerde uzmanların ETH fiyatında %30 oranında yükseliş beklemesi bir hayli mantıklı. Önde gelen kripto para analisti Logan Han da konu hakkında yaptığı açıklamada ETH grafiğinde bir anda %10 ve %30 arasında değişen yükselişler görülebileceğini ifade etti.

Ethereum yatırımcılarının beklediği bir diğer gelişme ise ETH 2.0’nin son testinden gelecek sonuçlar olarak biliniyor. Bu cepheden güzel haberler gelirse bunun ETH fiyatı için bir anda sert bir yükseliş getirebileceği düşünülmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviye Belli: Burası Kırılırsa Rekor Gelebilir

Sonrakini Oku

Satoshi Nakamoto’nun Resmi İçin 280.000 TL Değerinde Teklif!

Bir Cevap Yazın