Binance’den Çifte Ukrayna Müjdesi!

Malta merkezli dev kripto para borsası Binance, yeni kripto para regülasyonları belirlemesi konusunda Ukrayna hükümetine yardım etmeyi kabul etti. Kripto para platformu buna ek olarak ülkenin finans sektörünün dijitalleşmesine de yardımcı olacak.

Çarşamba günü Binance tarafından açıklanan bilgilere göre, Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile bir mutabakat anlaşması yapıldı ve iki taraf ”ülkedeki sanal varlıklar ve para birimlerinin potansiyel statüsünün belirlenmesi” için beraber çalışacak. Bakanlık geçtiğimiz Eylül ayında Ukrayna’nın dijital ekonomiye geçişi ve online hükümet hizmetlerinin oluşturulabilmesi için kurulmuştu.

Binance yapılan anlaşma gereğince ülkedeki kripto para regülasyonlarının masaya yatırılması ve bir dijital varlık piyasası kurulması için ortak çalışma grubu hazırlayacak. CoinDesk kaynağının aktardığı habere göre Binance konu hakkında şu açıklamaları yayınladı:

”Binance buna ek olarak herhangi bir sanal varlığın veya para biriminin hak transferi konusunda da şeffaf ve etkili mekanizmalar oluşturulmasına yardım edecek. Ukrayna içerisindeki işletmeler ve yatırımlar için de blockchain teknolojisinin kullanımının yararları ön plana çıkartılacak.”

Binance’den Ukrayna Grivnası Listelemesi!

Binance buna ek olarak aynı gün içerisinde ikinci bir müjde daha vererek, Ukrayna Grivnası yatırma ve çekme işlemlerinin başladığını açıkladı. Binance bu sayede son günlerde üçüncü itibari parasını listelemiş oldu. Borsa kısa süre önce Rus Rublesini de listelediği varlıklar arasına eklemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FED, Kriptolar Üzerinde Çalışacak Yeni Bir Yönetici İşe Alacak

Sonrakini Oku

“BTC’nin 2021 Aralık’ta 400.000 Dolar Olacağını Düşünüyorum”

Bir Cevap Yazın