Binance’den Alkış Alan Hareket: Kullanıcıların Zararı Karşılanacak

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz günlerde yaşanan COVER “kazasının” zararlarını karşılama kararı aldı. Cover, yazılımında bulunan bir hata nedeniyle değerinin neredeyse tamamını kaybetti.

Grap.Finance Bir Ders Verdi

Grap.Finance projesinin kurucusu, Cover bünyesindeki yazılımsal açığı bulup inanılmaz miktarlarda COVER üretti. Üretilen COVER’ların arza ve fiyata olan etkisi tahmin edilebileceği gibi yatırımcılar için her şeyi altüst etti ve COVER’ın değeri sıfırlandı. Daha sonra beyaz şapkalı bir hacker olduğu anlaşılan hacker, fonları iade etti ve COVER ekibi yeni bir proje ile piyasaya giriş yapacaklarını, yatırımcıların zararlarının yeni tokenler ile karşılanacağını belirtti.

Bu esnada paniğe kapılıp Binance üzerinden yüklü COVER satışları yapan kullanıcılar ise zararlarının karşılanmamasından şikayetçi Binance ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmanın gerekliliklerini yerine getirerek, oldukça önemli bir adım attı. Binance, SAFU isimli sigorta fonundan toplam 10 milyon dolarlık ödeme yapacak ve COVER yatırımcılarının zararını karşılayacak.

Binance, Zararı Telafi Edecek

Binance üzerinde o tarihlerde zararına satış yapan kullanıcıların zararı bu şekilde karşılanmış olacak. Binance kripto para borsası bu duyuru ile aslında kullanıcılarını düşündüğünü ve çoğunlukla onların yanında olduğunu kanıtladı. Binance detayların daha sonra paylaşılacağını açıkladı ve kullanıcıların içlerini rahatlattı.

Binance borsası bu duruma ek olarak önemli bir duyuru yaptı. Binance, krizin başladığı andan sonra token yatırma işlemi yapanların zararınını karşılanmayacağını belirtti. Aslında bu durum COVER fiyatı düşmeye başladıktan sonra alım yapmaya çalışan kullanıcıları kapsıyor. Kriz başlamadan önce alım yapıp Binance üzerinde bunu bekleten kullanıcıların zararları ise telafi edilebilir.

COVER Dipte

Coingecko verilerine göre COVER fiyatı 4,60 dolar seviyelerinde geziniyor. 700 dolardan 4,60 dolara kadar gerileyen COVER, büyük bir felaket yaşasa da bunun kötü amaçlı bir kişi tarafından yapılmaması aslında iyi bir gelişme. COVER fiyatının son 30 gün içerisindeki düşüşünün ise %98 olduğu görülmekte.

COVER ekibi tarafından yapılan açıklamada ise Binance’e ek olarak COVER ve ETH’yi kapsayan bir telafi programının başlatıldığı ve yakında bütün zararın karşılanabileceği belirtildi. Binance hamlesi de COVER’a olan güveni tazeledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) En Büyük Rakibini Geride Bıraktı: Sıradaki Rakip Belli

Sonrakini Oku

Binance US, XRP’yi Platformdan Kaldırıyor!

Bir Cevap Yazın