BinanceCoin (BNB) İlk Kez Binance Dışında Bir Platformda Listeleniyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak kabul gören Binance şimdiye dek kripto para ekosistemi lehine birçok ortaklık sağlayarak sayısız faaliyete imza attı. Borsanın son ortaklığı bir başka yeniliği kullanıcılarının hizmetine sunacak. Sosyal işlem platformu eToro ile anlaşan Binance, platformunun kripto parası Binance coin’i (BNB) ilk kez farklı bir platformda listeliyor.

Binance kripto para borsasının kendi token’i olan BNB’yi listeleyen ikinci platform eToro oluyor. eToro kullanıcıları BNB’yi platformdaki itibari para birimleriyle işleme alabilecek. Böylece eToro platformundaki kripto paraların sayısı 13’e yükselmiş olacak.

Binance ekosisteminin bel kemiği olarak bilinen BNB 2017 yılında düzenlenen ICO’nun ardından piyasaya sürülmüştü. BNB şimdiye dek Binance kullanıcıları tarafından işlem, değişim ve listeleme gibi ücretleri ödemek için kullanıldı. Binance coin hakkında daha detaylı bilgilere sizler için hazırladığımız bu yazı üzerinden erişebilirsiniz.

Ayrıca BNB sahipleri Binance’ın Launchpad programında listelenen belirli ICO’lara yatırım yaparken de bu kripto paradan faydalanıyor. Üstelik her geçen gün ortaklıklarına bir yenisini ekleyen Binance sayesinde BNB’nin kullanım alanları da giderek genişliyor. Örneğin BNB ile uçak bileti alabiliyor ya da sanal hediyeler için ödeme yapabiliyorsunuz.

Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao eToro ile yaptıkları ortaklığın şirketlerine onur verdiğini ifade ederek şunları kaydediyor:

Bu listelemeyle Binance coin milyonlarca yeni kullanıcıya ulaşacak. Bu kullanıcılardan bazıları geleneksel finansal sektöre alışkın olan kişilerden oluşuyor. Bir kullanım token’i olarak BNB’nin uzun vadede yeni kullanım alanları ve değer kazanacağına inanıyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bloomberg Analistinden Bitcoin Fiyatı Yorumu

Sonrakini Oku

31 Ekim Bitcoin fiyat analizi: Düşük seyir devam ediyor

Bir Cevap Yazın