Binance Yöneticisi Açıkladı: Altcoin’lerin Hacmi, Bitcoin’i Geçti!

Bitcoin (BTC) son günlerde yeniden hafif bir yükselişe geçse de, yılın başından bu yana sergilenen performansa bakıldığında birçok altcoin’in lider kripto parayı geçtiği görülebiliyor.

Chainlink Önderliğinde Altcoin’lerin Zaferi!

1 Ocak tarihinden bugüne kadarki performans sonuçları, Chainlink (LINK) gibi bazı kripto para birimlerinin %100 ile %200 arasında inanılmaz yükselişler elde ettiğini gösteriyor. Bunun yanı sıra Bitcoin fiyatı ise sadece %50 seviyelerinde bir artış yakalayabildi.

Chainlink’in yanı sıra Tezos (XTZ) da ciddi bir artış elde etti ve bu performansı ile beraber Bitcoin’i yükseliş oranı açısından geçmeyi başardı. XTZ’nin hareketi şu sıralar durmuş gibi gözükse de, Chainlink son beş hafta boyunca bütün piyasanın düştüğü anlarda bile yükselişini sürdürdü.

Sadece Bitcoin’i değil, Ethereum (ETH) gibi diğer önde gelen kripto para birimlerini de geçen Chainlink, önde gelen Binance yöneticilerinden birisinin övgülerine de mazhar oldu. Binance Futures başkan yardımcısı Aaron Gang, altcoin’lerin sadece yükseliş açısından değil hacim açısından da rekora koştuğunu belirtti.

Gong, konu hakkında yayınladığı tweet’inde, altcoin’lerin hacminin Binance Futures üzerinde Bitcoin’in hacmini alt ettiğini belirtti. Özellikle LINK kaynaklı yükselişin, şu an toplam hacmin %10’una sahip olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan, En Büyük Kripto Eğitim Etkinliğini Düzenlemeye Hazırlanıyor

Sonrakini Oku

Litecoin Ağında 141.000 Barajı Aşıldı!

Bir Cevap Yazın