Binance Yeni Planını Açıkladı!

Önde gelen kripto para borsalarından birisi konumunda olan Binance, özellikle 2019 yılında birbiri ardına uygulamaya koyduğu yeni planları ile birçok rakibini geride bıraktı ve kripto para yatırımcılarının en çok kullandığı borsa haline geldi.

Binance geçtiğimiz aylarda kendi vadeli işlem platformu ile büyük ses getirdi ve bunun yanı sıra ABD içerisinde hizmet verecek olan kripto para borsası için de kayıt alımlarına başladı. Binance’nin kurucu ortağı He Yi tarafından geçtiğimiz Salı günü Şanghay Blockchain Haftası etkinliğinde ise borsanın yeni planı açıklandı.

Binance OTC Platformunu Duyurdu

Yi, Binance’nin bir ay içerisinde platformuna tezgah üstü (OTC) alım satım hizmeti ekleyeceğini ve bununla beraber kullanıcılara OTC itibari para alım satım kapısı açılacağını müjdeledi. Yi açıklamasının devamında söz konusu tezgah üstü alım satım paltformunun özellikle Çin Yuanı destekleyeceğini vurguladı. Binance kurucu ortağı önümüzdeki aydan itibaren borsanın Çin’e daha fazla kaynak ve zaman ayıracağını ifade etti ve aslında bir nevi ülkesine dönüş sinyalleri de verdi.

Binance, Çin merkezli bir kripto para olsa da artan regülasyon baskıları nedeniyle Malta’ya geçiş yapmıştı ve hala Malta içerisinde hizmet vermekte. Yi bunun yanı sıra borsanın küresel çapta 170 ülke kullanıcılarının Binance.com üzerinden itibari para kullanarak kripto para birimi alabilmesini sağlayacak yeni bir hizmeti devreye sokacaklarını açıkladı.

Binance bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde Çin’e uzun süreden sonra ilk yatırımını da yapmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Zuckerberg, Gelecekteki Düzenlemelerle İlgili Washington’da

Sonrakini Oku

Bitcoin ATM Sayısında Rekor Yükseliş!

Bir Cevap Yazın