Binance Yeni Bir Yardım Kampanyası Başlattı

Önde gelen kripto para borsalarından Binance‘nin hayır işi kolu olan Binance Charity, birçok kripto para platformunun başlattığı yardım kampanyalarından sonra kendisi de Dorian Kasırgası mağdurları için yardım toplamaya karar verdi.

Binance Charity Kasırga Mağdurlarına Yardım Edecek

Binance 5 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada başlattığı kampanya dahilinde kullanıcıların yaptıkları kripto para bağışlarını kabul edeceğini ve bunların yerel kurumlar aracılığıyla bölgede yemek ve yardıma ihtiyacı olan kişilere aktarılacağını vurguladı. Binance’nin şu an için kampanya dahilinde kabul ettiği kripto paraların Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve XRP olduğu açıklandı.

Binance bu yazının kaleme alındığı an itibariyle toplamda 14 bağıştan 0,558 BTC (5.852 dolar) elde etti.Fonların hiçbiri ise henüz dağıtılmadı ve Binance bağışların arttırılmasını bekliyor. Binance, yapılan dağıtımları blockchain üzerinde de kaydederek bunları daha şeffaf bir hale getirmeyi planlıyor. Binance Charity yaptığı açıklamada kripto para topluluğundan daha fazla bağış talep etmenin yanı sıra, yardımları nasıl daha etkili ve hızlı dağıtabilecekleri konusunda da tavsiye istedi.

Binance Charity bundan birkaç ay önce oldukça kötü haberlerle anıldı ve bağışların şeffaflıktan yoksun olduğu vurgulandı. Binance, Charity projesini ilk duyurduğunda Justin Sun ile Changpeng Zhao buna bizzat 13 milyon dolar değerinde kripto para bağışında bulunsa da, geçtiğimiz aylarda fona yapılan toplam bağış miktarının 8 milyon dolar olduğu görüntülenmiş ve bu haber büyük bir tepkiye yol açmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 2019’de Her Çeyrekte Kazandırdı

Sonrakini Oku

Google’daki Bitcoin Aramaları Uçuşa Geçti!

Bir Cevap Yazın