Binance US CEO’sundan Olumlu Coronavirüs Açıklaması!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance‘in ABD içerisindeki iştiraki Binance US‘in CEO’su Catherine Cooley, Asya içerisindeki Coronavirüs karantinasının, hacimlerde ciddi bir artış yaşanmasına yol açtığını belirtti.

Çin içerisinde başlayan bu hastalık bütün Asya ülkelerine yayıldı ve Tayvan ile Hong Kong gibi birçok bölgede sert karantina kuralları uygulandı. Bu da insanların daha çok alım satım yapmasına ve hacmi arttırmasına yol açtı. Aslında Çinli bir yatırım fonunun CEO’su olan Ömer Özden de daha önce benzer bir açıklamada bulunmuş, Coronavirüs’ün Bitcoin fiyatlarını arttırabileceğine değinmişti.

Coley bunun yanı sıra Bitcoin (BTC) ve S&P 500 endeksi arasındaki ilişkiye de değindi ve hem geleneksel piyasaların hem de kripto para piyasalarının uzun vadede benzer döngülere sahip olduğunu vurguladı.

Kripto paraların yine de geleneksel finans sektörlerinden ayrı bir özelliğe sahip olduğunu açıklayan Coley, bu piyasalarda konumunuzdan etkilenmeden 7/24 alım satım yapabileceğinize dikkat çekti. Geleneksel borsalarda şu an tedarik zinciri problemleri olduğunun altını çizen Coley, kripto para sektörünün ise bundan muaf olduğunu açıkladı.

Amerika’da Karantina Uygulanırsa Bitcoin Yükselebilir

Karantina başladığında Çin içerisindeki ticari hacmin yeniden canlandığının altını bir kere daha çizen Coley, ABD içerisinde de benzer şeyler olabileceğini vurguladı. Coley’e göre ABD içerisinde karantina başlarsa ticari hacim artabilir ve Bitcoin işlemleri yükselişe geçebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto para piyasası çökerken bu altcoin yüzde 80 fırladı!

Sonrakini Oku

Anket Bitcoin Fiyatının Yönünü Belirledi! Fiyat Yükselecek Mi?

Bir Cevap Yazın